Tinder’a, Görüntülü Görüşme Özelliği Geliyor…

Dünyanın en çok kullanılan arkadaşlık uygulaması olan Tinder, her geçen gün kullanıcılarına daha iyi hizmet sağlayabilmek için farklı farklı yenilikler sunuyor. Bu sefer de görüntülü görüşme özelliğine hazırlandığını belirten Tinder, görüntülü konuşmalarda yaş kısıtlamasına dikkat edeceğini de dile getirdi.

Dünyanın popüler arkadaşlık uygulamalarından biri olan Tinder, yeni bir özellik yayınlanmaya hazırlanıyor. Şu an da ABD, Brezilya, Avustralya, İspanya, İtalya, Fransa, Vietnam, Endonezya, Kore, Tayvan, Tayland, Peru ve Şili’de test edilme aşamasında olan özellik ile birlikte bir de görüntülü görüşmeler mümkün olacak.

Aslında bakacak olursak Tinder uygulaması, uzun zaman önce de görüntülü görüşme özelliği için denemelerde bulunmuştu. Lakin özellik için zaman belirmemişti. Koronavirüs salgını sebebiyle insanların karantinada olması birbirleri ile fiziksel olarak görüşmelerini kısıtladığı için görüntülü sohbet uygulamaları oldukça popüler olmuş durumda. Böyle bir durum ise; Tinder gibi büyük kitleye sahip uygulamaları bu yönde geliştirmelere itmiş durumda.

Tinder’da görüntülü sohbet gerçekleştirmek göründüğünden daha kolay olacak. Bir kişi ile eşleştiğiniz zaman kolay bir şekilde sohbet bölümünden görüntülü görüşmeler yapabileceksiniz. Belirli bir kamera butonu eklemeyi planlayan Tinder, kullanıcılarının uygulamaları daha rahat kullanmalarını hedefliyor.

Bununla birlikte görüntülü sohbet özelliğinde belirli kuralları da belirlemiş durumda. Özellikle yaş kısıtlamalarını görüntülü sohbetler bölümünde de kullanmayı planlayan şirket, cinsellik ve çıplaklık gibi hassas konularda da oldukça sert önlemler almış durumda. Tinder uygulaması, ayrıca görüşmelerde taciz nefret söylemi ve benzeri uygunsuz faaliyetlerin de temiz bir şekilde gerçekleştirilmesinin gerektiğini vurguluyor.

Uygulamanın, “Yüz Yüze” ismini vermiş olduğu bu özellik, tüm eşleşmeler de değil bunun yerine kullanıcılar birbirleriyle eşleştiği zaman aktif edilecek.

 

İlişkili Yazılar