Epic Games Store, Bir Yeni Oyunu Daha Ücretsiz Yaptı

Hediye oyun kampanyasıyla neredeyse her hafta karşımıza çıkan devasa oyun platformu Epic Games, bu hafta da oldukça eğlenceli oyun ile karşımıza çıkıyor. Renklerle oynadığınız Hue oyunu bu hafta Epic Games Store’da ücretsiz olarak oyunculara sunulmuş durumda.

Hue Nasıl Bir Oyundur?

2016 yılında masaüstü ve konsol platformlarında çıkış yapan Hue oyunu, Hue yapımı oynanış mekanikleri ve bulmacaları ile oyuncuların ilgisini çekmişti. Oldukça beğenilen bu oyun hala birçok oyuncu tarafından oynanmaktadır. İlk olarak siyah ve beyaz olarak başladığınız dünyada renkleri değiştirerek dünyanızı da değiştiriyorsunuz.

Oyun içerisinde ilerledikçe yeni renkleri buluyor ve yürüdüğünüz zemini ve topladığınız eşyaları alabiliyorsunuz. Oyun ilerledikçe birçok bulmacayı da çözüyor ve bununla beraber karakterinizin ekipmanlarını açabiliyor ve bunun yanında yeni bölgelerin de kilidini açabiliyorsunuz. Böylelikle oyun bölümlerinizi ilerletebiliyorsunuz.

Oyun içerisinde gizli bulmacaları ve nesneleri bularak oyun içerisindeki atmosferinizi değiştirebiliyorsunuz. Özel olarak eklenmiş oyun içi müziklerini de sizlere sunan oyun, görünenin aksine daha başarılı grafikleri de sunuyor. Ayrıca İngiltere’nin önemli sanatçılarının seslendirmelerini de oyun içerisinde duyabilirsiniz.

Epic Games Store oyun platformu aylardır ücretsiz oyun dağıtıyor. Bunun yanında gittikçe büyüyen kitlesi sitenin daha çok ziyaret edilmesini sağlıyor. Geçenlerde Steam ile Epic Games arasındaki rekabeti anlatmıştık. Epic Games Store ücretsiz olarak oyun dünyasına dağıttığı oyunları sayesinde, Steam gibi şirketlerin satış rekorlarını sallamış görünüyordu. Bu hafta da Hue gibi gayet eğlenceli oyun ile birçok oyuncuyu kendisine çekeceğinden emin gibi görünüyor.

İlişkili Yazılar