Facebook, Whatsapp Business’a QR Kod ile Katılım Özelliğini Ekleyecek

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformu olan Facebook, bünyesinde bulundurduğu Whatsapp Business’a QR kodla katılım özelliğini getirecek. Daha öncesinde Whatsapp uygulamasında getirilen QR kod, kullanıcıların uygulamaya oldukça kolay bir şekilde giriş yapabilmesini sağlıyor.

Tüm dünyayı etkileyen koronavirüs salgını, sosyal medya kullanıcılarını etkilediği gibi bunun yanında uygulama geliştiricileri de etkiledi. Salgın sebebiyle sosyal medya kullanım oranı özellikle de mesajlaşma uygulamalarında bir hayli artmış durumda. Öte yandan dünyanın en bilinen uygulamalarından birisi olan Whatsapp mesajlaşma uygulaması da etkilenen uygulamalardan oldu. Son dönemlerde birçok uygulama yeniliklere gitti. Bu şirketlerden biri olan Whatsapp, yeniliklere giden uygulamalardan birisi oldu.

Whatsapp Business için yeniliklere giden şirket bu seferde karşımıza QR Kod okutma özelliğini getiriyor.

Facebook’un bünyesinde barındırdığı mesajlaşma platformu olan Whatsapp Business, kullanıcılarına özel birçok yeni çıkartmalar ekledi. Bu yeni çıkarmalar, Whatsapp’ı bir iş kapısı olarak kullanan kişilerin fazlasıyla işine yarayacak olan bu özellik, birçok işveren tarafından kullanılacak gibi görünüyor.

QR Kod Nasıl Bir Avantaj Sağlıyor?

Whatsapp Business’a çıkartmalar dışında gelen diğer özellik ise QR kod oldu. Whatsapp üzerinden iş imkanı sağlayan işverenlerin, müşteri desteği üzerine Whatsapp Business aracılığıyla bir işletmeye başvurmak istediğinizde, çok uğraşmadan telefon numaranızı girmek yerine daha kolay bir şekilde QR kod okutarak giriş yapabilirsiniz. Bu QR kodu kullanabilmek için Whatsapp Business uygulamasını kullanmak zorunda olacak veyahut bunun yerine API’sini kullanması gerekecek.

Aylık 50 milyon aktif kullanıcıya hizmet vermekte sınır tanımayan Whatsapp Business uygulaması, geçen haftalarda Brezilya’da platform üzerinden para transfer etme özelliğini açmış bulunuyordu. Lakin daha sonrasında Brezilyalı yetkililerce rekabet kaygısı sebebiyle durdurulmuş idi. Bunun dışında pek çok kullanıcı tarafından ilk pazar olacağı tahmin edilen Hindistan, para transferi konusunda kullanıcılarına izin veriyor.

 

 

 

İlişkili Yazılar