Crysis Remastered’ın Nintendo Switch’e Geleceği Tarih Belli Oldu

Geçtiğimiz günlerde tüm platformlar için çıkış tarihi ertelenen Crysis Remastered, yapılan açıklamaya göre yalnızca Nintendo Switch’e gelecek. Öte yandan oyun, 23 Temmuz tarihinde oyuncularla buluşturulacak.

Günümüzde bile binlerce oyuncu tarafından oynanan ve bunun yanında en iyi bilgisayarları zorlayabilen oyun serisinden birisi olan Crysis, 2007 yılında oyun piyasasına çıkış yapmış ve bunun yanında 2013 yılında Crysis 3’ün çıkışıyla birlikte sessizliğe bürünmüştü. Lakin o sessizlik geçen haftalardaki haberlerle birlikte bozulmuştu. Crytek şirketinden gelen haberler doğrultusunda şirket sessizliğini yeni çıkacak olan oyunla bozdu.

Crytek, Crysis’in günümüz grafikleri ile yenilenmiş versiyon olarak çıkış yapacak olan Crysis Remastered’ı geliştirdiklerini açıklamıştı. Bu sessiz sürecin ardından oyunun çıkış tarihi de oyun dünyasına açıklanmış durumda. Lakin Crysis Remastered’ın çıkış tarihi geçtiğimiz hafta olarak belirlenmişti. Oyun talihsiz durumlar sebebiyle ertelenme kararına yol almıştı.

Oyunun Çıkış Tarihi Açıklandı

Ertelemenin sebebini şirket, aslında Crysis Remastered’ın ortaya çıkarılan fragmanının çıkışından dolayı oyuncuların tepkileri olarak açıkladı. Oyuncular, Crysis Remastered’ın grafiklerini gören oyuncular oldukça sert tepkilerle dönüş yapmıştı. Bu nedenle şirket, oyunun çıkış tarihini değiştirdiklerini ve daha muazzam şekilde döneceklerini açıkladı.

Crytek, Crysis Remastered’ı tüm platformlar için ertelemiş durumda olsa da, bundan sadece bir oyun platformunu etkilememiş durumda. Nintendo Switch, daha öncesinde neredeyse hiçbir oyununu bu platformda sunamayan şirket bu sefer bir değişikliğe giderek Nintendo Switch platformuna sunmayı planladı. Bunun ilk kez yapılacağını da belirtelim.

Crysis’in geliştiricileri ise bu durumu şu sözlerle dile getirdi: “Crysis Remastered’ın çıkışı hakkındaki son duyurumuzu görmüş olabilirsiniz ve sizin için iyi bir haberimiz var: Crysis’in hâlâ Nintendo Switch’e 23 Temmuz’da geleceğini doğrulayabiliriz! Daha fazla gelişme için burayı takip edin.”

Crytek, Crysis Remastered oyununun Nintendo Switch’e geleceği tarihi oyun dünyasıyla paylaşmış durumda olsa da henüz diğer oyun platformları ve konsol platformlarına yönelik net bir tarih vermemiş durumda. Lakin bu ertelemenin uzun sürmeyeceğini de belirtmekte fayda var.

 

İlişkili Yazılar