Hepimizin Bildiği Far Cry Serisine Bir Yenisi Daha Geliyor. Far Cry 6 Ne Zaman Tanıtılacak?

Dünyanın en çok sevilen oyunlarından birisi ve bunun yanında Ubisoft şirketinin en iyi serilerinden birisi olan Far Cry serisine bir yenisi daha ekleniyor. Ünlü oyun konsolu şirketi PlayStation şirketinin bünyesinde barındırdığı PlayStation Store, yanlışlıkla Far Cry 6’yı listeledi. Yanlışlıkla yapılan bu hamle doğrultusunda oyunun birçok fotoğrafı da gün yüzüne çıkmış oldu. Ortaya çıkan listeleme ve fotoğraflar kısa bir süre içerisinde siteden kaldırıldı.

Oyun severlerin yakından takip ettiği oyun serilerinden birisi olan Far Cry oyun serisine, ortaya çıkan görüntüler ve listelemeler aracılığıyla bir yenisi daha ekleniyor. Far Cry serisinin ilk oyunu 2004 yılında piyasaya sürülmüştü bunun yanında neredeyse her yıl yeni oyunla çıkan Ubisoft şirketi, bu sefer de Far Cry 6’yı tanıtmaya hazırlanıyor. Oyunun varlığı netleşmiş durumda diyebiliriz. Lakin şu ana kadar bu oyuna dair detaylı bir bilgi sahibi olamadık. Öte yandan yakın tarihte görülen Far Cry 6 ile ilgili önemli detayları da gün yüzüne çıkarıyor.

PlayStation Store, beklenmedik bir şekilde Far Cry 6’yı sitesinde gösterdi. Oyun içerisindeki görüntüler ve listelemeler oyunun çıkış tarihine dair birçok bilgiyi de ortaya çıkardı. Yayınlanan listeleme de yer alan detaylara göre serinin son oyun, 18 Şubat 2021 tarihinde piyasaya sürülecek.

Far Cry 6’ya Ait Listelemede Neler Var?

Gün yüzüne çıkan bu listeleme, fark edilmesinin ardından çok kısa bir süre içerisinde PlayStation Store’dan kaldırıldı. Lakin yapımcı şirket Ubisoft, tanıtılmasına kısa bir süre kalan bu oyunu, listeleme ile birlikte neredeyse tüm detaylarına yer verdi. Bu haftanın başlangıcından beri birçok sızıntıyla uğraşan şirket, son darbeyi PlayStation Store şirketinden yemiş oldu.

Ubisoft oyun şirketi, Pazar günü düzenlemeyi planladığı etkinlik kapsamında yeni oyun hakkındaki planları ve oyun içerisindeki birçok bilgiye de etkinlikte yer vermeyi düşünüyor. Belirtmek gerekir ki şirketin bu etkinlik kapsamındaki, planlarını öncesinden bilmek maalesef ki mümkün değil. Şirketin bu sızıntılardan dolayı tanıtım tarihini değiştirebileceğine dair söylentiler de var. Ayrıca bu hafta Pazar günü Watch Dogs 2 oyununun ücretsiz olarak Ubisoft sitesinde ücretsiz olarak dağıtılacağını da belirtelim.

İlişkili Yazılar