Lenovo’nun Hem Tablet Hem de Monitör Olabilen Cihazı Ortaya Çıktı

Android tablet pazarının en büyük firmalarından birisi olan Lenovo, çift kullanıma sahip tabletleri arasına bir yenisini eklemeyi hedefliyor. Öte yandan iddialara göre Lenovo markası Yoga X modeli cihazın, hem tablet hem de monitör olabildiği yönünde.

Lenovo markası geçmiş yıllarda birçok ilginç tasarıma sahip Android tablet üretmesiyle kendisinden söz ettiriyordu. Bunun yanında özellikle çift kullanımlı tabletleri ile dikkat çeken firmanın üretmiş olduğu tabletler bugüne kadar hoparlör, projeksiyon cihazı gibi farklı farklı tasarımlarla piyasaya sürülmüştü.

Bu gibi yardımcı özellikleri ile kullanıcıya oldukça iyi kullanım deneyimi sağlayan markanın son çıkacak olan modeli de benzer özelliğe sahip olacak gibi görünüyor.

Firmanın yeni tableti de benzer bir özelliğe sahip olacak gibi görünüyor. Lenovo markası, yeni tanıtılacak olan Yoga X modeli Android tabletinin aynı zamanda monitör özelliğini de kullanıcılara sunacağı yönünde adımlar atıyor. Böylelikle tablet ikinci bir monitöre dönüştürülebilecek.

Tabletin Görüntüleri Ortaya Çıktı

İddialara göre bu üretilen cihaz Lenovo Yoga Book X olarak adlandırılacağı belirtildi. Bu tablet bir monitör olmanın yanında bir de diğer cihazlara yardımcı olan ikincil bir ekran olacak. Cihazın yalnızca tablet veya monitör olarak tasarlanmaması kararlaştırılmış görünüyor.

Söylentilere göre cihazda bir adet micro HDMI girişi bulunacak. Bunun yanında bu soketi kullanarak tableti telefonlara bağlayabilir, tableti tabletlere bağlayabilir hatta Nintendo Switch gibi oyun konsollarına da bağlayabilirsiniz. Öte yandan cihazı monitör moduna almanız durumunda cihaz ayrı bir arayüz le sizleri karşılıyor. Bununla beraber arkada çalışan ve düzensiz çalışan uygulamaları durduruyor. Ve tüm performansı monitöre harcıyor. Ayrıca tabletten monitöre geçiş yaparken durdurulan uygulamalar, tekrardan tablete geçilmesi halinde kullanıcı PIN kodu girmenizi istiyor.

Yeni tanıtılması planlanan bu tablet hakkında kısıtlı bilgiler mevcut. Cihazın fiyatının ne kadar olacağına ve ne zaman tanıtılacağına dair kesin bir bilgi olmamakla beraber, birçok kullanıcı erkenden tanıtılması adına oldukça heyecanlanmış durumda.

 

 

 

İlişkili Yazılar