Razer, Yeni Klavyesini Tanıtmaya Hazırlanıyor

Oyunculara yönelik yeni bir klavye projesi ile gündeme gelen Razer markası oldukça ilginç bir tasarımla bilgisayar ekipmanlarına bir ilki getiriyor. Yeni bir ürün tasarımına hazırlanan marka, bu sefer de %60 adında yeni bir klavye ile gündeme geliyor.

Ürün tanıtımlarında kullanıcı kitlesini her geçen gün arttırmayı başaran ve bir o kadar kullanıcılarını heyecanlandıran ürünleriyle tanılan bilgisayar bileşenleri markası Razer son hızla yeni ürününün tanıtımına hazırlık yapıyor. Bunun yanında yeni bir klavyesi için bir web sayfası açmış olan Razer şirketi bu klavye için bir de yeni bir web sayfası açmış durumda. Bu da firmanın henüz ismini belirlemediği ve bizim %60 olarak adlandırdığımız %60’klavye’sinin çıkış tarihini temsil ediyor.

Bilmeyenler için bu klavyenin diğer klavyelerden farklılaştıran özellik; bu klavye de yön tuşları ve sayısal tuş takımının olmamasından kaynaklanıyor. Klavyenin bu denli küçük olması, taşımasını ve kolaylıkla kullanılmasını sağlıyor diyebiliriz.

Şimdilik bir klavye hakkında fazla ve net bir bilgiye sahip olmasak bile, şirketin bu konuda oldukça başarılı olduğunu dile getirebiliriz. Özellikle oyuncu klavyelerinde olmazsa olmazlardan birisi ise RGB ışıklandırma tuşlarının bu klavye de bizleri karşılayacağını tahmin edebiliyoruz. Bu klavyenin oyuncular için tasarladığını bildiğimiz için RGB ışıklandırmalarının da olacağını, diğer oyuncu klavyelerinden tahmin edebiliyoruz. Bunun yanında klavyenin oyuncular için tasarlanmasından dolayı klavyede olası gecikmelerin yaşanmaması adına kablolu olarak gelebileceği iddia ediliyor. Razer markasının piyasaya sürmeyi planladığı bu klavye hakkında birçok yorumda mevcut. Yorumlardan en bilineni ise oyuncuların yön tuşlarını kullanmaması oluyor. Yön uşları oyuncular tarafından neredeyse hiç kullanılmıyor. Tanıtılan ve halihazırda olan binlerce oyun yön tuşlarının yerine diğer tuşları kullanmaktadır. Hem yön tuşlarının kullanılmaması hem de farenin alanını işgal etmemesinden dolayı tercih edilmeyeceği tahmin ediliyor.

Bu sayede fare alanı konusunda bir hayli rahatlayacak oyuncuların bu klavyeyi gönül rahatlığıyla tercih edeceğini tahmin edebiliyoruz.

Razer’in bu klavye adına oluşturduğu klavyenin 14 Temmuz 2020 tarihinde saat 18.00’da oyuncularla buluşturulacağını, sitedeki bilgiler doğrultusunda görebiliyoruz. Bunun yanında bu klavyenin fiyatına dair net bir bilgi maalesef ki bulunmuyor. Şirketin klavyeyi tanıtmasından sonra fiyatını da açıklayacağı anı hep birlikte bekliyoruz.

 

İlişkili Yazılar