Assassin’s Creed: Valhalla’da Cinsiyet Değiştirilebilecek

Ubisoft markasının en bilinen ve en iyi oyun serisinden birisi olan Assassin’s Creed: Valhalla’da cinsiyet değiştirilebiliyor olacak. Şirketin bu sene kasım ayı içerisinde oyunculara sunacağı yeni oyunu olan Assassin’s Creed: Valhalla’da Eivor’un cinsiyetinin istenildiği takdirde değiştirilebiliyor olmasını mümkün kıldığını dile getiren şirket, bu özelliğin nedenini ise oyun içerisinde unutulmuş olan bilim kurgu doğası olduğu dile getirildi.

Fransa’nın en büyük video oyun şirketlerinden birisi olan Ubisoft, her geçen süre içerisinde karşımıza yepyeni oyunlarıyla birlikte geliyor. Assassin’s Creed: Valhalla oyunu 17 Kasım 2020 tarihine tanıtıma hazırlanırken bununla beraber şirket oyuna dair birçok bilgiye ve birçok görüntüye de yer verdi. Assassin’s Creed: Valhalla için dün, yarım saatlik bir oynanış videosu paylaşılmış oldu. Adından da tahmin edebileceğiniz gibi bu oyun Vikingler zamanında geçiyor. Sizleri Viking zamanına taşıyacak olan ve maceradan maceraya götürecek olan bu oyun, bunların yanında sizleri yeniliklerle de karşılıyor.

Yeni oyunla beraber oyun dünyasına giriş yapmayı hedefleyen şirket, yepyeni bir hikayeyi de beraberinde getiriyor. Oyun kullanıcılarına yeni bir oyun mekaniği de sunuyor. Lakin görünen o ki yenilenen ve değiştirilen tek şey bunlar olmayacak gibi. IGN’in Instagram hesabından paylaşmış olduğu gönderiye göre Assassin’s Creed: Valhalla’da oyuncular diledikleri zaman karakterin cinsiyetini değiştirebilecekler.

Assassin’s Creed: Valhalla’da Evior’un Cinsiyeti Değiştirilebilecek

 

IGN’in Instagram hesabından yapılmış olan paylaşıma göre “Assassin’s Creed: Valhalla, oyuncuların Eivor’un cinsiyetini istediği anda değiştirmesine izin verecek, Animus’un yeteneklerini yükselten bilgiye bağlı yeni bir oynanış elementi” sözlerine yer verdi. AC: Valhalla’nın hikaye direktörü olan Darby McDevitt ise bu özellik üzerine şu sözleri dile getirdi. “Eivor’un cinsiyetini değiştirebilmenizin tüm sebebi, serimizin çoğunlukla gözden kaçırılan bilim kurgu doğasını kucaklamak.”

AC: Valhalla, Epic Games Store’da Ön Siparişte

Steam’de maalesef ki yayınlanmayacak olan bu oyun, Epic Games Store’da ön siparişe açılmış bulunmakta. Oyunun sürümlerinin ön sipariş fiyatları ise şöyle oldu.

  • Assassin’s Creed: Valhalla – Standart Edition 269TL oldu.
  • Assassin’s Creed: Valhalla – Gold Edition: 449 TL oldu.
  • Assassin’s Creed: Valhalla – Ultimate Edition: 495 TL oldu.

 

 

İlişkili Yazılar