Razer’ın Yeni Mini Oyuncu Klavyesi Tanıtıldı

Razer markası oyuncu donanımları konusunda akla gelen ilk şirketlerden olduğunu biliyoruz. Şirket geçenlerde duyurduğu %60 oranlı oyuncu klavyesini nihayet tanıttı. Huntsman Mini olarak piyasaya sürülen bu oyuncu klavyesi normal oyuncu klavyelerine göre oldukça farklı bir tasarıma sahip.

Oyun sektörü ve oyunculuğun altın çağlarını yaşadığının farkındayız. Bunun yanı sıra bazı oyuncular her geçen gün daha farklı bilgisayar ve konsol donanımlarına yöneliyor. Şirketlerin her geçen sürede farklı kitlelere ve farklı kullanım alanlarına göre ekipman ürettiğini biliyoruz. Bunun yanında bazı büyük şirketler ise ürünlerini hem donanımsal olarak farklı hem de deneysel ürünler adı altında çıkarabilmektedir. Oyun dünyasını meraklandıran bu tür tasarımlar oldukça büyük satış rakamlarına ulaşabiliyor. Gelin isterseniz sizlerle birlikte dev oyuncu ekipmanı markalardan birisi olan Razer’ın yeni oyuncu klavyesine bir göz atalım.

Oyuncu donanımları konusunda aklımıza ilk gelen isimlerden birisi olan Razer markası, Huntsman Mini adını verdiği yeni ve oldukça küçük bir oyuncu klavyesi tasarladı. Şirketin yeni oyuncu klavyesi, normal klavyelerin sadece %60’ı kadar. Yani Huntsman Mini’de numaralar, ok tuşları ve fonksiyon tuşları yer almamakla beraber yalnızca “alfanumerik” yazma alanı yer almaktadır.

Huntsman mini, tam boyutlu Huntsman klavyeyle benzer bir yapıyı ve donanımı kullanmaktadır. Klavyenin tasarımında dikkat çeken bir diğer nokta ise “çıkarılabilir şeritlenmiş USB-C kablosu” denilebilir. Yüksek kalitede PBT plastik tuş başlıkları ve alüminyum gövdeden oluşmaktadır.

%60 oranlık şekil faktörünün oyuncular arasında popüler olduğu söylenemez. Oyuncu klavyesi olarak tasarım konusunda birçok kullanıcının pek çok işini rahatlıkla giderebilirken, birçok oyuncunun da oyunlarda performansını düşürebilmektedir. Bunun başlıca sebeplerinden birisi klavyenin oldukça küçük olması denilebilir. Razer markası bugüne dek oldukça farklı klavye tasarımıyla karşımıza gelmişti. Görünüşe bakılırsa bu türde bir oyuncu klavyesi belki de birçok markanın da bu yönde tasarıma gidebilmesini tetikleyebilir.

Gelelim Huntsman Mini klavyenin fiyatına… Oldukça merak edilen noktalardan birisi bu klavyenin fiyatının ne kadar olacağıydı. Şirket bu klavyenin fiyatını; 120 dolar ve 130 dolar arasında belirlemiş durumda.

 

İlişkili Yazılar