Facebook Messenger’a Ekran Paylaşım Özelliğinin Geldiği Duyuruldu

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından birisi olan Facebook, bildiğiniz gibi bir tane de mesajlaşma uygulaması olan Messenger uygulamasını bünyesinde barındırıyor. Bununla beraber geçenlerde dile getirilen ve kullanım kolaylığı sağlayacak olan ekran paylaşım özelliği, yayınlanması beklenen güncelleme ile kullanıcılara sunulacak.

Şahit olduğumuz gibi özellikle de son aylarda birçok güncelleme sunan geliştiricilerin bu denli güzel bir özelik sunması herkesin işine geldi diyebiliriz. Açıkça dile getirilmesi gereken bir diğer açıklama ise; Facebook şirketinin bu mesajlaşma platformu olan Messenger’a olması gereken tüm özellikleri sunacak gibi görünüyor.

Günümüzde zaman zaman olası problemlerden dolayı bir kişiye bir durumu anlatmak için telefonumuzdan bir şeyleri göstermek zorunda kalabiliyoruz. Lakin gösterdiğimiz kişiler yanımızda olmadığında bu iş oldukça zorlaşıyor veya hiçbir şekilde olamıyor. Tam da bu konuda devreye giren Facebook Messenger geliştiricileri, mesajlaşma uygulamasına bu türde bir özelliği geliştirmiş durumda. Ekran paylaşım özelliği olarak dile getirilen bu özellik için detaylar haberimizin devamında…

Facebook şirketinin Messenger uygulamasında mobil kullanıcılarına gelen son yenilik, kullanıcılar için oldukça kullanışlı görünüyor. Eş zamanlı olarak ekran paylaşımı yapabileceğiniz. Bu sayede yapılan görüntülü sohbet bölünmeden kolay bir şekilde ekran paylaşımı yapılabilecek. Üstelik bu özellik sadece birebir görüntülü görüşmelerde değil ayrıca 16 kişiye kadar olan görüşmelerde de kullanılabiliyor olacak.

Facebook Messenger’a gelen bu oldukça faydalı özellik kullanım açısından da oldukça basit. Görüşme esnasında cihazınızın ekranını yukarı doğru kaydırdıktan sonra sizleri “Ekran Paylaş” seçeneği karşılıyor. Bu seçeneğe tıkladıktan sonra size özelliği kullanmak isteyip istemediğinizi yeniden soruyor. Onay vermeniz halinde ekranınız görüşmede bulunan tüm kullanıcılar tarafından görüntülenebiliyor.

Bu özelliğin Android ve IOS işletim sistemli cihazlara geleceğini ve kısa bir süre içerisinde tüm kullanıcılara sunulacağı mümkün duruyor.

İlişkili Yazılar