Lenovo Markasının Tanıtmayı Planladığı Lenovo Legion Pro’nun Bazı Teknik Özellikleri Ortaya Çıktı

Lenovo şirketi, birçok teknolojik üründe adını duyurmaya devam ediyor. Yıllardır teknoloji üzerine büyük çalışmalar yapan ve ürünler geliştiren marka, yakında Lenovo Legion Pro ile karşımıza çıkacak.

Lenovo’nun yapmış olduğu paylaşımlarda, 22 Temmuz’da duyurulması planlanan telefonun bazı teknik özelliklerini de ortaya çıktı. Görünen o ki oyunseverler, Legion Pro ile oldukça kaliteli bir deneyim yaşayacaklar.

Akıllı telefon piyasasını yakında takip eden kullanıcılar bununla beraber Lenovo’yu da takip ediyor. Çünkü şirket, uzunca bir süredir yeni bir akıllı telefon üzerine çalışmalarını sürdürmektedir. Bir oyuncu telefonu olarak piyasaya çıkacak olan bu akıllı telefon Legion Pro olarak adlandırılıyor. Lenovo şimdi ise, tanıtmayı planladığı yeni akıllı telefonu üzerine yapmış olduğu paylaşımlar ile Legion Pro’nun nasıl bir görüntüye sahip olacağını ortaya koymuş durumda. Şirketin sosyal medyada yapmış olduğu paylaşımlar, telefondaki önemli birçok detayı da ortaya çıkarıyor.

Lenovo’nun Weibo hesabından yaptığı bir paylaşımda, 22 Temmuz’da duyuracağı ifade edilen Legion Pro’nun tasarımına ve bazı özelliklerine yer verilmiş durumda. Binlerce yetkili tarafından doğrulanmış olan bu özellikler, Lenovo Legion Pro’nun tam bir oyun canavarı olacağını açıkça dile getiriyor. Peki bu telefonun tasarımı ve teknik özellikleri bizlere neler sunuyor?

Lenovo Legion Pro

Uzun süre önce sızdırılmış olan görseller, Lenovo Legion Pro’nun yatak bir şekilde ön kameraya sahip olacağı ile getiriliyordu. Lenovo şirketinin yapmış olduğu paylaşımlara göre yaklaşmakta olan bu oyuncu telefonu, gerçekten de yatay ön kamera dizaynına sahip olacak. Bununla beraber 20 MP çözünürlük sunacak olan bu akıllı telefon ayrıca oldukça başarılı bir ses kalitesi sunacak.

Ekran tazeleme hızı 144 Hz olarak tasarlanan ekran paneli, 6,67 inçlik büyüklüğünde olacak. Bununla beraber 12 GB RAM barındıracak olan telefo n 512 GB depolama alanıyla beraber geliyor. Güvenlik konusunda parmak izi okuyucu sensörü tercih eden geliştiriciler, telefonun; Android 10 işletim sistemini de içerisinde barındıracağını dile getiriyor.

Öte yandan telefonun fiyatıyla ilgili henüz bir açıklama veya iddia bulunmuş değil. 22 Temmuz’da duyurulacak olan telefonun fiyatına da hep birlikte şahit olacağız.

 

İlişkili Yazılar