Huawei Mate 40’ın Render Görüntüleri Ortaya Çıktı

Çin’in dev teknoloji firmalarından birisi olan Huawei, bu seferde yepyeni bir amiral gemisi akıllı telefonu ile bizleri karşılıyor. Ortaya çıkan render görüntülerinde ise ekranda herhangi bir kamera deliği ve ekran kenarlıkları bulunmadığı görülüyor.

Çin’in dev teknoloji firmalarından birisi olan Huawei, gelecek aylarda Huawei Mate 40’ı tanıtmak üzere hazırlık yapmaya devam ederken bununla beraber cihazın hakkında birçok yeni bilgiyi de teknoloji dünyasına duyurdu. Geçtiğimiz haftalarda telefonun donanımı hakkında önemli bilgiler veren şirket, bu sefer de oldukça net render görüntüleri ile bizleri telefona hazırlıyor gibi.

İnternette görülen yeni render görüntüleri ile gündeme gelen Huawei Mate 40’ın tasarımına ise oldukça profesyonel demek mümkün görünüyor. Öte yandan telefonun render görüntüleri gerçeği yansıtıyorsa Huawei Mate 40 modeli akıllı telefon, Mate serisi telefonların ilk kıvrımlı ekranına sahip olan modeli olacak. Bununla beraber bu ekranı hem Mate 40 hem de Mate 40 Pro modellerinde göreceğiz.

Huawei Mate 40 Nasıl Görünüyor?

Ortaya atılan iddialara göre; Huawei Mate 40’a ait olduğu dile getirilen telefon modeli bu olacağı tahmin ediliyor. Öte yandan günümüzde piyasaya sunulan hiçbir cihazla benzerlik göstermeyen bu telefon, fazlasıyla şık durmakla beraber bir o kadar yenilikçi görünüyor. Huawei Mate 40, ortaya atılan render görüntüleri ile gözlemleyebildiğimiz üzere, telefonun kenar kısımları neredeyse yok denilecek kadar az.

Bununla beraber Huawei Mate 40 serisiyle beraber ilk kez ekran içerisine monte edilmiş kamera teknolojisini de görmüş olacağız. Resimlerden de tahmin edilebileceği üzere telefonun ön panelinde hiçbir şekilde kamera ve kamera noktası bulunmuyor. Ayrıca tüm bu görüntüler her ne kadar gerçeğe uzak gibi görünse de aslında Huawei markası için yapılabilecek tasarımlardan birisi diyebiliriz.

Son paylaşılan bilgiler neticesinde Huawei Mate 40 ve Mate 40 Pro modeli akıllı telefonların yakın tarihte üretimi başlayacak. Bu durum da cihazların tasarımlarının şu anda yapım aşamasında olduğunu gösteriyor denilebilir. Şirketin ve akıllı telefon piyasasında yapılan iddialar ve haberlere göre telefon eylül ayı içerisinde tanıtılabilir.

 

 

İlişkili Yazılar