Bir İddiaya Göre Oppo A72 5G Ortaya Çıkmış Olabilir

Oppo A72 5G olduğu tahmin edilen bir akıllı telefon, özellikleri ile beraber kıyaslama platformlarından birisi olan Geekbench’te ortaya çıktı. Oppo A72 5G olduğu iddia edilen bu telefonun; 4, 6, 8 GB olmak üzere üç farklı Ram kapasitesine sahip olarak piyasaya tanıtılması planlanıyor.

Bu haftanın başlarına doğru China Telecom sitesinde ürün kütüphanesinde PDYM20 seri numarasına sahip olan ve Oppo markasının üzerinde düzenlemeler yaptığı Oppo A72 5G telefon modeline ait olacağı iddia edildi. Öte yandan bu listeleme ile beraber temel özellikleri ortaya atılan bu akıllı telefon, daha önceki durumların yanı sıra bu seferde dünyanın en büyük mobil cihazların kıyaslandığı Geekbench platformunda görüldü. Bunun yanı sıra ortaya çıkan bu listeleme sonucunda telefonun fiyatına dair oldukça net iddialar mevcut.

Geekbench platformunda ortaya atılan bilgiler sonucunda Android 10 işletim sisteminin üzerine kurulu olan Oppo A72 5G akıllı telefonu, birden fazla RAM yapılandırma seçeneğine de sahip olarak gelecek. Yonga seti kısmına baktığımızda ise telefonun Snapdragon işlemciler yerine MediaTek yonga setine ait donanımları kullanacağı iddia edilmektedir.

Oppo A72 5G’nin Özellikleri Nelerdir?

Ram kısmında aslında 8 GB Ram’e sahip olarak tanıtılacak olan bu akıllı telefon bir değişikliğe giderek bunların yanı sıra 4 GB ve 6GB RAM seçeneklerini de beraberinde sunacak. Oppo A72 5G model akıllı telefon, içerisinde temel frekans hızı 2.0 GHz olan MediaTek tarafından MT 6853 model numaralı yonga setini içerisinde barındırıyor. Bununla beraber telefonun ekran kısmına değinecek olursak, telefon 6,5 inç panel büyüklüğüne ve 90 Hz ekran tazeleme hızına sahip olarak gelecek.

Öte yandan telefonun ön kamerası sol üst köşeye delikli bir dizayn ile tasarlanmış ve 8MP ön kamerasını kullanıcıların sunan telefon arka kamera konusunda ise, 16 MP, 8MP, 2MP olmak üzere tam 3 adet kamera ile gelecek. Bu üçlü kameraların birisi derinlik sensörü olmak üzere kullanıcılarına oldukça net fotoğraflar ve video kayıtları sunacak gibi görünüyor.

Telefonun güvenlik konusuna değinmek gerekirse; telefon Parmak izi sensörü ile gelirken bununla beraber bu sensörünü yan tarafında sunuyor. Öte yandan telefon 3.945 mAh veya 4040 mAh pile sahip olarak tanıtılabilir. Bununla beraber sitedeki bir diğer önemli bilgiye göre telefonun piyasaya 18 W hızlı şarj desteği ile sunulabileceği yönünde.

Gelelim telefonun fiyat konusuna. Oppo’nun bu akıllı telefonu uzun zamandır akıllı telefon kullanıcıları ve akıllı telefon piyasası tarafından merakla bekleniyordu. Telefonun fiyatı:

  • 4 GB RAM / 128 GB depolama: 240 dolar (vergisiz 1.645 TL)
  • 6 GB RAM / 128 GB depolama: 260 dolar (vergisiz 1.782 TL)
  • 8 GB RAM / 128 GB depolama: 285 dolar (vergisiz 1.954 TL)

 

İlişkili Yazılar