Dönebilen Kamera Tasarımlı Akıllı Saat Ortaya Çıktı

Üst düzey akıllı saatler ve bileklikler üreten Kospet firması bu seferde oldukça garip tasarımlı akıllı saati ile karşımıza çıkıyor. Kospet Prime 2, resmi olarak tanıtılmadan önce, daha öncesinde olduğu gibi bir kez daha internette karşımıza çıktı. Bununla beraber daha öncesinde de akıllı saate dair bilgiler ortaya atılmıştı. Şirket tüm bu bilgiler ve durumlardan sonra üst düzey akıllı saatlerini gelecek ay piyasaya sunmayı planlıyor.

Giyilebilir teknolojiler alanında oldukça başarılı ürünler tasarlayan şirketin, en çok tercih edilen ürünleri arasında akıllı saatler ilk sırada yer alıyor. Bununla beraber genel olarak akıllı telefon üreten ünlü firmaların akıllı telefonları daha çok tercih ediliyor olsa da bunların yanı sıra oldukça kaliteli hizmet veren ve ürünlerini oldukça başarılı bir şekilde sunan üreticilerde mevcut.

Sektörün üst segmentlerinde yer edinen markalardan birisi olan Kospet, oldukça uzun süredir üzerinde durduğu yeni ürünü olan Prime 2 için oldukça büyük uğraşlar sarf etti. Öte yandan Prime 2 adındaki akılı saat oldukça yenilikçi özellikleri bizlere sunuyor.

Kospet Prime 2 adındaki bu akıllı saat, dönebilen kamera konusunda Sony ile anlaşmış durumda. Bu akıllı saat IMX214 kamerasına sahip olarak piyasaya sunulmuş durumda. Bununla beraber kamera açısında değişiklik yapılabilen, video aramalarının kalitesini oldukça iyi sunabilen bir akıllı saat, teknoloji dünyasına belki de yeni bir alan yarattı.

Şirket bunların yanı sıra kullanıcılarına yeni üretilen akıllı saat hakkında bilgiler sunmuş durumda. Olması gerekenden de yüksek özellikleri kullanıcısına sunmayı hedefleyen bu akıllı saatin özellikleri ise şu şekilde;

  • İşlemci: Helio P22 sekiz çekirdekli işlemci
  • RAM: 4 veya 6 GB
  • Depolama: 64 GB
  • İşletim Sistemi: Android OS
  • Bağlantı Özellikleri: GPS, Glonass, Beidou, Galileo, Bluetooth 5.0, Wi-Fi

Firmanın bu ürünü bir akıllı saate göre oldukça zengin özelliklerle geliyor diyebiliriz. Neredeyse birçok telefonda olmayan özelliği içerisinde barındıran bu akıllı saat, şirketin oldukça başarılı işlere imza attığının bir göstergesi denilebilir. Tüm bunların yanında birçok özelliği de kullanıcısına sunacak olan akıllı saatin fiyatı ise henüz netleşmiş değil. Öte yandan bir önceki Prime 2’nin bir önceki modeli 239 dolar bandında satışa sunulmuştu. Bu bilgiden yola çıkarak akıllı saatin fiyatının, bir önceki versiyona yakın olacağını tahmin edebilmemiz mümkün görünüyor.

İlişkili Yazılar