Samsung’un Galaxy Serisine Bir Yenisi Daha Eklendi

Güney Kore’nin en büyük teknoloji firmalarından birisi olan ve özellikle akıllı telefon kullanıcılarının oldukça fazla tercih ettiği Samsung, akıllı telefon piyasasına bir yenisini daha eklemek için tüm gücüyle çalışıyor diyebiliriz. Samsung’un tanıtmayı planladığı Galaxy M51 model akıllı telefonu, fiyatına göre oldukça havalı bir şekilde giriş yapacak gibi görünüyor. Öte yandan telefon üzerinde hız kesmeden çalışmalar yapan şirket, önümüzdeki aylarda bu telefonu Galaxy ailesine dahil etmeyi hedefliyor. Bu akıllı telefon hakkında daha öncesinde birçok bilgi teknoloji dünyasına sızmıştı. Bu sefer de Bluetooth 5.0 sertifikasıyla beraber geleceğine dair bilgiler mevcut.

Samsung Galaxy M51’in hakkında tüm detayların yavaş yavaş netleşmeye başladığını görebiliyoruz. Daha öncesinde de olduğu gibi telefondan bu sefer de Bluetooth SIG web sitesinde bir bilgi ortaya çıktı. Samsung Galaxy M51’in “SM-MM515F” model numarasına sahip olarak gösterildiği bu listeleme ile beraber cihazın Bluetooth 5.0 sertifikasına sahip olacağı iddiaları artmaya başladı. Bununla beraber listelemede ortaya atılmış son iddialara göre telefonun Eylül ile Kasım arasında piyasaya sürüleceği yönünde.

Samsung Galaxy M51’in Özellikleri Nelerdir?

OnLeaks tarafından geçtiğimiz ay görselleriyle beraber sızdırılan bu akıllı telefon, render görüntülerinden anlaşılacağı gibi telefonun kenarları kalın çerçeveler ile sarılmış ve bunun yanında sol üst köşeye delik şeklinde bir ön kamera yerleştirilmiş. Öte yandan cihazın arka kısmına baktığımızda ise sol üst köşede LED flaşla beraber Üç adet kamera mevcut. Bu kameraların altında ise, telefonun arka orta kısmında bir parmak izi sensöre de yer verilmiş.

Donanım kısmına baktığımızda kaynaklar, bu akıllı telefonun içerisinde Snapdragon 730 yonga seti ile beraber bunun yanında 8GB RAM ve 128 GB depolama seçenekleri de barınmaktadır. Tüm bunların yanı sıra kameralar bir telefonun olmazsa olmazlarındandır bilirsiniz. Samsung Galaxy M51 akıllı telefonu kamera konusunda da oldukça başarılı görünüyor. 64 MP ana arka kamera, 8 MP ultra geniş açılı kamera ve 5 MP derinlik sensörüne sahip olan telefon tüm bunların yanında bütçe dostu olarak tanıtılacak. Samsung Galaxy M51’e dair bilinenler bununla sınırlı. Akıllı telefonun eylül ayı içerisinde piyasaya sürülmesi planlanmakta. Öte yandan şirket tarafından telefonun fiyatına dair ve diğer teknik özelliklerine dair net bir bilgi açıklanmış değil.

İlişkili Yazılar