OnePlus, Yeni Amiral Gemisi Katili Akıllı Telefonu ‘Nord’u Duyurdu

Teknoloji firmaları arasında adını sektöre kazımış markalardan birisi olan OnePlus, her geçen gün yeni bir ürünü ile adından söz ettiriyor. Bununla beraber oldukça büyük bir kitleye de sahip olan markanın geçenlerde yeni bir amiral gemisi katili telefon duyuracağına dair söylentiler dönüyordu. OnePlus firması da son açıklamasında bu söylentileri doğruladı ve Nord adında bir amiral gemisi katili akıllı telefonu piyasaya sundu.

Hem tasarım anlamında hem de donanım anlamında gerçek bir canavar denilebilecek OnePlus Nord adındaki bu akıllı telefon, şirketin başarısını yeniden piyasaya kanıtlayacak gibi duruyor. Geçtiğimiz bunca süre boyunca en güçlü amiral gemisi telefonlarını üretirken bununla beraber oldukça uygun fiyatlara kullanıcılarına hizmet sunmayı başaran şirketin yeni telefonun da kullanıcıları heyecanlandırdığını söylemek mümkün.

OnePlus markasının oldukça kısa bir süre öncesinde gerçekleştirdiği lansmanında telefona dair bilgiler verilmiş ve bununla beraber akıllı telefonu kullanıcılara da sunmuş durumda.

Öte yandan özellikle son bir sene içerisinde oldukça fazla amiral gemisi akıllı telefonlarda görmeye alıştığımız Infinity-O AMOLED ekrana sahip olarak kullanıcılarını karşılayan bu akıllı telefon, panelinin genişliği ve tasarımı ile neredeyse amiral gemisi telefonlardan daha iyi performans sunuyor denilebilir. Ayrıca OnePlus Nord’un ön kısmında iki, arka kısmında ise dört tane kamera bulunuyor. Toplamda 6 kameraya sahip olan telefonun, sektördeki birçok akıllı telefon modelini alt üst edecek gibi görünüyor.

Cihaz, düz bir ekrana sahip olmakla beraber arka tarafta yanlardan kavisli bir yüzeye sahip. Cihazın arka kısmındaki bu kavis cihazın kullanımı açısından kullanıcısına daha konforlu bir tutuş hissiyatı yaşatıyor. Bununla beraber telefonun, sol üst köşesinde ufak bir nokta tasarımı da bulunuyor. Öte yandan 6,44 inçlik bir büyüklüğe sahip olan telefonun ekran tazeleme hızı ise 90 Hz olarak tasarlanmış durumda.

Snapdragon 765G yonga setini içerisinde barındıran telefonun ayrıca 12 GB RAM ve 256 GB depolama seçeneklerine kadar toplamda 3 farklı çeşidi bulunuyor. Batarya konusunda ise 4115 mAh büyüklüğünde devasa bir batarya performansı sunan telefonun, şarj olma süresi ise oldukça kısa denilebilir. Tam 30 dakika gibi bir sürede %70 oranında şarj olabilen bu telefonun fiyatına geçecek olursak;

 • 6 GB OnePlus Nord – yaklaşık 2.299 TL + vergiler
 • 8 GB OnePlus Nord – yaklaşık 2.599 TL + vergiler
 • 12 GB OnePlus Nord – yaklaşık 2.749 TL TL + vergiler

Telefonun tüm teknik özellikleri ise şu şekilde:

 • Ekran: 6,44 inç Full HD+ 90 Hz AMOLED
 • İşlemci: Snapdragon 765G
 • RAM: 6 GB/8 GB/12 GB
 • Depolama: 64 GB/128 GB/256 GB
 • Arka Kamera: 48 MP + 8 MP + makro kamera
 • Ön Kamera: 32 MP + 8 MP
 • Batarya 4.115 mAh
 • İşletim Sistemi: Android 10

 

 

 

 

İlişkili Yazılar