Oppo, 90Hz Ekranlı Telefonunu Duyurdu

Çin’in ileri gelen akıllı telefon üreticilerinden birisi olan Oppo, bu sefer de 5G bağlantı desteğini içerisinde barındıran ve bununla beraber 90Hz ekran tazeleme hızına sahip olan Oppo A72 5G’nin birçok donanımsal özelliği de ortaya çıkmış durumda.

Çinli akıllı telefon üreticisi markalardan birisi olan Oppo’nun Oppo A72 5G adını verdiği son tanıtılan telefonu Geekbench’te ortaya çıkmış olduğunu birçoğumuz biliyorduk lakin telefon hakkında yeteri kadar bilgiye sahip değildik. Telefon hakkında ki son haberlere göre telefon, kullanıcısına birçok özelliği uygun fiyatıyla sağlayabilecek.

OPPO A72 5G Akıllı Telefonunun Özellikleri Nelerdir?

Telefonunda dahil olduğu listelemede Oppo A72 5G, 6,5 inç FHD+ LCD ekran teknolojisine sahip olmakla beraber bunun yanında tam 90Hz ekran tazeleme hızını da kullanıcısına rahatlıkla sunabilmekte. Öte yandan telefonun yan tarafında bir adet parmak izi sensörü de bulunmaktadır. Bununla beraber cihaz kullanıcısına daha fazla verinin depolanabilmesi için microSD kart yuvasını da bulunduruyor. Telefonun ekran gövde oranına baktığımızda ise %90,5 değerinde bir ekran/gövde oranı sunmaktadır.

Oppo A72 5G model akıllı telefonun özellikleri fazla olmakla beraber fiyatının da hakkını verecek cinsten diyebiliriz. Telefonun arka kısmına göz attığımızda hemen sol üst köşede gözümüze kare şeklindeki kamera modülü çarpıyor. Kamera bölümünde ise oldukça başarılı olan A72 5G, bu modülde tam 3 kamerayı barındırıyor. Ana kamera noktasında 16 MP değerinde 119 derece ultra geniş açılı bir sensör bulunuyor. Bunun yanında 8MP ve 2MP değerinde diğer kameraları ile beraber telefonun ön kamerasına baktığımızda ise 8MP selfie kamerası yer almakta.

Tüm bunlara ek olarak telefon, 8GB RAM ve 128 GB dahili depolama ile beraber 18 W hızlı şarj destekli 4040 mAh batarya kapasitesine de sahip olarak karşımıza çıktığını söylemek mümkün.

Oppo A72 5G model akıllı telefonumuzun fiyatına baktığımız zaman oldukça makul değer ile bizleri karşıladığı söylenebilir. Telefon vergilerin haricinde tam 1853 TL gibi bir fiyat ile ülkemizde satışa sunulacak. Şirketin açıklamalarına göre telefon 31 Temmuz 2020 tarihinde çıkış yapacak.

İlişkili Yazılar