İnternetten Para Kazanabileceğiniz 10 İş

İnternetten Para Kazanabileceğiniz 10 İş

Pandemi dönemiyle birlikte önemi anlaşılan remote-freelance işler, tüm dünyada hızlıca artmaktadır. Evden, kafeden ve kütüphaneden yalnızca bilgisayar ve internet ile para kazanabileceğinizi biliyor muydunuz? İnternetten para kazanabileceğiniz işler listesini sizler için hazırladık.

 

Geçmişte yalnızca ek iş olarak bakılan internetten para kazanma yöntemleri, günümüzde tam zamanlı birer meslek ve iş haline geldi. Artık insanlar ofisli işlerinden istifa ederek evlerinde pijamayla dünyanın dört bir yanına iş yapıyorlar.

İnternetten Para Kazanabileceğiniz İşler – Yöntemler

Ulaşıma harcanan vakit ve giderlerin yanına bir de yüksek kazanç imkanı da eklenince internetten para kazanmak cazip geliyor.

1- Blog / Youtube Açmak

Blog açmak her ne kadar geçmişe nazaran azalsa da hala pasif gelir elde etme yöntemlerinden birisi. Blog ve Youtube hesabı açın, düzenli bir şekilde içerik girin ve nihayetinde hiçbir şey yapmadan aylık gelir elde ettiğinizi görün. Boş zamanlarınızı içerik hazırlamak ile doldurun ve gelecekte biriken damlaların size göl olarak dönmesini izleyeceksiniz.

2- Bir Dalda Uzmanlaşmak

İnternetin en büyük avantajı ise hemen hemen dünyanın her yerinde olmasıyla sürekli artan dökümantasyon verileridir. Bir alanda uzmanlaşmak istiyorsanız internetten daha iyi bir öğretmen olmayacağına emin olabilirsiniz. Udemy gibi günümüzün eğitim portallarıyla bir alanda uzmanlaşabilmek artık çok kolay. Hemen bir eğitim seti satın alın ve eksiksiz bir şekilde videoları izleyerek gerçek bir uzman olun. İster yazılım alanında, ister siber güvenlik ister yabancı dilinizi geliştirerek, ister bir enstürman öğrenerek: Hayal gücünüzü ortaya koyun.

3- Satış Ortaklığı

Hızlıca para kazanmak isteyenlerin genellikle ilk başvurduğu alan Satış Ortaklığı yani Affiliate Marketing’dir. Depolarda satılmak için beklenen on binlerce ürünün doğrudan müşteriye ulaştırılması meşaketli bir süreçtir. Eğer satış ortağı olursanız bu ürünlerin reklamını ve satışını yaparak kar elde edebilirsiniz. Amazon ve ShareASale gibi dev markaların ortaklık programlarına göz atarak başlayabilirsiniz.

4- Dropshipping

Herkesin girmek istediği ama bir türlü giremediği belki de en cazip para kazanma yollarından birisi olan Dropshipping, depoya ve masrafa gerek kalmaksızın ürün satışı gerçekleştirebileceğiniz harika bir yöntem. AliDropShip ve SaleHoo toplantıcarıyla anlaştıktan sonra bir web sitesi kurmak kalıyor geriye. WordPress ile basitçe hazırlayabileceğiniz e-ticaret platformunuz için ne satacağınıza karar vererek başlayabilirsiniz.

5- Yazılımcılık

Facebook ve Google gibi dev şirketlerde çalışan yazılımcılarının neredeyse yarısının bilgisayar ile alakasız bir üniversite bölümünden mezun olduğunu biliyor muydunuz? Yazılımcının ihtiyaç duyduğu tek aracın bilgisayar ve internet ağı olması tüm dünyanın erişebileceği açık bir meslek dökümantasyonu oluşturmaktadır. İnternette yüzlerce farklı platformdan ücretsiz bir şekilde öğrenerek, kendinizi geliştirerek yazılımcı olabilirsiniz. Udemy’den bir eğitim seti satın alabilir yahut w3school üzerinden hemen öğrenmeye başlayabilirsiniz.

6- Grafik Tasarımcılık

Hayal gücüne güvenen herkes için oldukça eğlenceli anlar yaşayabileceğiniz grafik tasarım süreci evlerinizden çalışarak tam zamanlı bir meslek sahibi olabileceğiniz bir uğraştır. Günümüzde üniversite düzeyinde henüz daha yeni “dijital tasarımcılık” – “endüstriyel tasarımcılık” gibi isimlerle bölümlere malik olsa da sektörün en çok talep duyduğu ancak çok az bulabildiği bir uzmanlık dalıdır: Grafik Tasarımcılık.

7- Freelance İş Kovalamak

Gittikçe yaygınlaşan bir iş stli olan Freelance çalışmak, özgürce bir ofise, bir kişiye ve kuruma bağlı olmaksızın çalışabilme şeklidir. Türkiye’de bionluk, r10 gibi siteler üzerinden gerçekleştirilebiliyorken İngilizcesine güvenen ve dolar üzerinden para kazanmak isteyenler için Upwork, Freelancer siteleri oldukça idealdir.

8- Sosyal Medya Yöneticiliği

Sosyal medya ile aranızın iyi olduğunu biliyoruz. Fakat az bilinen bir gerçek varsa o da hrekesin en iyi kullandığı sosyal medyaların iyi bir para kazanma yöntemi olduğudur. Bir içerik sayfası oluşturun ve herkese davet takipleri göndererek sayfanızı büyültün. Türkiye’de en çok takipçiye sahip içerik sayfasının 1 günlük gönderi yayınlamasını 5 bin TL’ye yaptığını biliyor muydunuz? Güçlü bir sayfanız olursa  siz onlara değil onlar size gelecek. Diğer bir yandan şirket ve firmaların da sosyal medya hesaplarını yöneterek evinizden aylık bir maaş elde edebilirsiniz.

İlişkili Yazılar