En İyi Ücretsiz Koşu – Spor Uygulamaları

En İyi Ücretsiz Koşu – Spor Uygulamaları

Spor yaparken bile attığınız adımlara karışan bir teknolojik dönüşüm hayal edebilir miydiniz? Oksijen analizleri, yol analizleri, spor takviminiz ve daha fazlasını sunan koşu uygulamalarından en iyi ücretsiz koşu – spor uygulamalarını sizler için hazırladık.

Kalori yakmak ve sağlıklı kalmak için en iyi spor türü koşmaktır. Sadece sağlıklı bir beden için değil zinde bir zihin için de koşulur. Mesela Google, Facebook, Microsoft gibi dev isimlerin CEO’ları düzenli olarak her sabah koşar. Bizleri koltuk ve sandalyelerde dijital bir tembelliğe iten teknoloji, aynı zamanda kurtuluş yolunu da sunuyor.

 

En İyi Ücretsiz Koşu – Spor Uygulamaları

Spor salonlarında veya dışarıda spor yaparken vücudumuza ve hareketlerimize dair tüm detayları takip etmemiz mümkün değil. Ancak bir ücretsiz koşu uygulaması bunları sizin yerinize raporlar ve istatistikler sunar.

Cardio Trainer

Haftalık hedefler üzerinden gerçekleştireceğiniz spor programınız bir oyuna dönüşüyor. Spor yaparken eğlenceli yarışlar içerisine sizi dahil eden Cardio Trainer, uygulama içerisindeki karakterinizin hedeflerine ulaştığı ölçütte karakterinizi fit bir görünüme sokuyor. Ne kadar fit olursanız da yarışmaları kazanma ihtimaliniz o kadar artmaktadır.

Runkeeper

Runkeeper uygulaması spor yaparken sizlere onlarca farklı araçla aktivitelerinizi ölçme imkanı sunuyor.

50 milyon kullanıcıya sahip olan uygulama yakılan kalori hesaplamalarından tutun GPS takiplerine kadar pek çok konuda detaylı rapor hazırlayabiliyor.

Runkeeper özellikleri:

 • Planlar ve hedefler oluşturun, arkadaşlarınızı da bu yarışa dahil edin.
 • Bluetooth destekli kalp takibi gerçekleştirebilirsiniz.
 • GPS takibi ile ne kadar yolu nerede gittiğinizi öğrenebilir, yeni rotalar çizebilirsiniz.

 

Fooducate

Günümüz gıda endüstrisinin insanlara sunduğu besinler pek güven duyulacak cinsten değil ne yazık ki. Fooducate, yoğun tempolu bir koşu sonrası sizlere gerekecek besin programını en ince kalori hesaplarına kadar yaparak sunacak. İsterseniz bir markette, ürünlerin barkodlarını uygulamaya okutarak da sizin için uygun olup olmadığını teyit edebilirsiniz.

 

Endomondo

En iyi koşu uygulamalarından birisi olan Endomondo, koşu dahil 60’dan fazla spor aktivitesiyle ilgilenir.

Endomondo Özellikleri:

 • Sadece bir spor takip uygulaması değil aynı zamanda iyi bir koç görevi de üstlenen uygulama, her kilometre başına size moral veren sesli uyarılar gerçekleştirir.
 • Arkadaşlarınız ve ekibinizin spor antermanlarını izleyebilir ve yarışabilirsiniz.
 • Samsung Gear, Android Wear, Apple Watch gibi akıllı saatlerle entegre biçimde uygulamayı kullanabilirsiniz.
 • Google ve Samsung üzerinde gerçekleştirdiğiniz antreman programlarınızı doğrudan Endomondo üzerine senkronize edebilirsiniz.

 

iSmoothRun

Rakamlarla dolu spor istatistiklerine hazır olun. iSmoothRun; GPS rotanızı takip eder, trafik yoğunluğunu değerlendirir ve önceden sunar, planlar hazırlamanıza yardımcı olur.

Sadece koşu için değil tırmanış sporlarından bisiklet sporlarına kadar hemen hemen her dalda aktivite yapabilmeniz için gelişmiş bir istatistik arayüzüne sahiptir.

 

Strava

iOS ve Android pazarının sevilen spor uygulaması olan Strava, profesyonel bir koşucu için ihtiyaç duyduğu tüm araçları barındırır.

Strava Özellikleri:

 • Sürekli zorlaşan spor hedefleri sunar.
 • GPS takibi yapar, rotalarınızı kaydederek olası rotalar hazırlar.
 • Kilometre takibi ile kalori hesaplarınızı detaylıca sunar.
 • Arkadaşlarınızla mesafe ve kalori rekabetine girerek kıyasıya yarışabilirsiniz.

 

Nike Running

Spor giyim markası olan Nike’ın bünyesinde barınan Nike Running uygulaması, tamamen ücretsiz olmasıyla oldukça seviliyor.

Nike Running Özellikleri:

 • Haftalık ve aylık koşu turnuva yarışmalarına katılım sağlayabilirsiniz.
 • Mo Farah, Kevin Hart gibi popüler antrenörlerin aniden çıkan motive sözleriyle hiç yavaşlamayacaksınız.
 • Kupa, rozet kazan ve arkadaşlarınla kıyasıya rekabete gir.
 • Giyilebilir cihazlar ile senkronize çalıştırabilirsiniz.

 

 

İlişkili Yazılar