Nokia’nın Giriş Seviyesi Yeni Akıllı Telefonu Nokia C3, Geekbench’te Görüldü

HMD Global bünyesinde hizmet vermeye devam eden akıllı telefon üreticisi Nokia, yeni bir akıllı telefon ile gündeme gelmişti. Şirketin Nokia C3 adını verdiği yeni giriş seviye akıllı telefon Geekbench sitesinde ortaya çıktı. Cihazın sayfasında ise Nokia C3’e dair birçok bilgi de yer alıyor.

Akıllı telefon sektörünün en bilinen markalarından birisi olan Nokia uzun bir süredir HMD Global şirketiyle beraber üretime devam ediyordu. Şirket son aylarda sektöre damga vurabilecek bir cihazı henüz tanıtmamıştı. Bu nedenle birçok akıllı telefon üreticisine göre geride kalan Nokia, ortaya atılan iddialara göre gelecek ay Berlin’de düzenlenecek IFA 2020 etkinliğinde farklı segmentlerde telefonlar tanıtmayı planlıyor.

Öte yandan bu akıllı telefon modellerinin hangileri olacağına dair bir bilgi bulunmasa da bugün ortaya çıkan bilgilere göre şirketin Nokia C3 akıllı telefonu, IFA 2020’de tanıtılması muhtemel telefonlardan olacak. Nokia’nın pek özelliği olmayacağı ve muhtemel olarak bütçe dostu olarak tanıtılacağı akıllı telefonu Geekbench’te görüldü.

Benchmark Geekbench’te görünen Nokia’nın tanıtmayı planladığı Nokia C3, burada sadece performans testi sonuçları ile karşımıza çıkmış durumda. Öte yandan cihazın sayfasında bulunan bilgilere göre Nokia C3, 149 puanı tek çekirdekli performans testinden alırken bununla beraber çok çekirdekli performans testinden de 820 puanı almış durumda.

Performans testi sonuçlarına baktığımıza Nokia C3’ün donanım özelliklerinin bütçe dostu bir telefon olduğunu bizlere sunuyor. Geekbench sayfasındaki diğer bilgilere göz attığımızda ise 1,2 GHz’lik sekiz çekirdekli bir işlemcinin yanında sadece 3 GB RAM ile piyasaya sunulacak. İşlemciye yönelik fazla detaya yer verilmeyen bu telefonda, GamoraPlus anakart barınmaktadır. Bunların yanı sıra cihaz, her ne kadar düşük özelliklerle geliyor olsa da Android 10 işletim sistemini almış durumda. Nokia C3 model akıllı telefona ait bilgilerin bunlarla sınırlı olduğunu belirtmekte fayda var.

Öte yandan üst düzey akıllı telefonlarla rekabete giremeyen Nokia firması, Nokia C3 giriş seviyesi akıllı telefonla yerini koruyacak gibi duruyor. Cihazın fiyatının ne kadar olduğuna dair ve cihazın ne zaman tanıtılacağına dair bir bilgi bulunmamakla beraber yakın tarihte tanıtılabileceğini dile getirmekte fayda var.

İlişkili Yazılar