OnePlus Nord’da Ortaya Çıkan Büyük Hata Sebebiyle Birçok Kullanıcı Para İadesi İstiyor!

Çin’in dev akıllı telefon firmalarından birisi olan OnePlus markası geçenlerde OnePlus Nord adında harika bir telefon tanıtmıştı. Orta ve üst segment ile tanıtılan telefonda birçok akıllı telefonda da karşılaşılan ekran sorunları ortaya çıktı. OnePlus Nord kullanıcılarının belirttiğine göre telefonun parlaklığını %25 seviyesine getirince ekranda renk solmaları oluşuyor.

Son dönemlerde en iyi akıllı telefon üreticilerinden birisi olan OnePlus, genellikle piyasaya sürdüğü amiral gemisi telefonlarla adından söz ettirmekte. Lakin amiral gemisi modellerinin yanında orta ve üst segmentte de başarı yakalayabileceğini göstermek amacıyla üretim yapmaya başlayan firma, bu konuda 2015 yılında piyasaya sürmüş olduğu OnePlus X’ten bu yana firmanın ilk ve orta seviye akıllı telefon modeli olan OnePlus Nord’u geçtiğimiz haftalarda düzenlediği büyük bir etkinlik ile tanıtmıştı.

Amiral gemisi akıllı telefonları benzerliğini gösteren tasarımı ile kullanıcıların dikkatlerini üzerinde toplayan akıllı telefon, ekran özellikleri arasında Infinity-O- AMOLED bir panel kullanmakta. Yapılan son haberlere göz attığımızda ise; kullanıcılar bu ekrandan pek de memnun kalmış durmuyor. Bunun nedenleri arasında en büyük problemlerden birisi olan düşük parlaklık değerlerinde renklerde solmayla karşılaşılıyor olması diyebiliriz.

OnePlus forumları ve Reddit gibi oldukça geniş bir kitleye sahip platformlarda OnePlus Nord kullanıcılarından gelen bildirilere göre, telefonun parlaklığını %25 oranına getirilmesi veya daha aşağı değerlere çekilmesi durumunda ekranda yeşil, sarı, mor renk tonlarında gözle görülür solmalar ve şeritler ortaya çıkmaya başlıyor. Ekran parlaklığının değiştirilmesiyle beraber bu durum daha da kötü bir hal alabiliyor.

Bildiğiniz gibi OnePlus Nord çok yeni bir cihaz. Birçok kullanıcıya göre bu problem, telefonda kullanılan Infinity-O AMOLED ekran teknolojisi sebebiyle kronik bir hata olarak ortaya çıktığını dile getirse de, birçok kullanıcıya göre bu problem yalnızca bazı kullanıcılarda ortaya çıktığını iddia ediyor. Lakin görünen o ki bu problem tüm kullanıcılarda görülen bir problem değil ve yalnızca bazı kullanıcılar tarafından karşılaşılan bir hata olarak dile getiriliyor.

Şirketin bu konu hakkındaki açıklamaları ise şöyle; “Bazı kullanıcılar, AMOLED ekranın parlaklığı çok düşük olduğunda ve ekran parlaklığı arttığında kaybolan hafif bir renk solmaları görebilir. Bu, tüm OLED ekranların karakteristiğidir ve bir kalite sorunu değildir. Yine de, deneyiminizi geliştirmek için bir OTA güncellemesi üzerinde çalışıyoruz.”

İlişkili Yazılar