Huawei Mate 40 Pro’ya Ait Ekran Koruyucu Ortaya Çıktı

Huawei markasının eylül ayında tanıtmayı planladığı amiral gemisi akıllı telefonu olan Huawei Mate 40 Pro’nun ekran koruyucusu ortaya çıktı. Öte yandan bu ekran koruyucu bizlere, telefon hakkında birçok bilgiyi de beraberin de getiriyor.

Çin’in dev akıllı telefon markalarından birisi olan ve uzun süredir ABD tarafından zor durumda bırakılan Huawei, kısa bir süre önce Mate 40 Pro adında amiral gemisi akıllı telefon tanıtacağını dile getirmişti. Öte yandan şirket, geçen yıl eylül ayında piyasaya sürmüş olduğu Huawei Mate 30 serisiyle kullanıcıların takdirini kazanmış ve Mate serisinin devamının geleceğini dile getirmişti.

Oldukça güçlü donanım özellikleri ile piyasaya sürülen Mate serisi kullanıcıların beğenisini oldukça kazanmıştı. Bugün Mate ailesinin yeni üyesi olması beklenen Huawei Mate 40 Pro’ya ait ekran koruyucunun çıkmasıyla beraber birçok Huawei kullanıcısı yeni modelin ne zaman tanıtılacağını merak ediyor.

Çin’in sosyal medya platformlarından birisi olan Weibo’da bulunan “Digital Chat Station” isimli bir kullanıcı tarafından yapılan paylaşımla beraber ekran koruyucu da ortaya çıkmış oldu. Paylaşılan ekran koruyucu, cihazın ekranının nasıl olacağını bir nebze de olsa anlatabiliyor demek mümkün.

Huawei Mate 40 Pro’ya ait olarak ortaya atılan ekran koruyucu paylaşımına baktığımız zaman, ekranın kıvrımlı bir tasarıma sahip olduğunu görebiliyoruz. Kıvrımlı ekrana sahip olarak gelebilmesi muhtemel olan telefonun alt ve üst çerçeveleri, birçok akıllı telefona nazaran daha ince denilebilir. Öte yandan Digital Chat Station platformundaki gönderiye göre Mate 40 Pro’nun ekranı 6,6 inç büyüklüğünde olacak.

Huawei’nin yeni amiral gemisi olarak tanıtılması planlanan Mate 40 Pro, daha verimli ve daha güçlü bir performans sunması adına Kirin 1020 işlemcisini içerisinde barındırıyor olacak. Şu an için hata ayıklama ve üretim noktasında olan Mate 40 serisi amiral gemisi akıllı telefonlar önümüzdeki eylül ayında tanıtılıyor olacak. Çıkış tarihinin yaklaşmasıyla beraber Mate 40 serisine ait yeni bilgilerde gün yüzüne çıkıyor olacağını dile getirmek mümkün. Huawei Mate 40 ve Mate 40 Pro’ya ait yeni bilgilerde buluşmak dileğiyle.

İlişkili Yazılar