Motorola Razr 5G’ye Ait Görüntüler Ortaya Çıktı

Telefon üretim sektöründe yıllardır adından söz ettiren köklü firmalardan birisi olan Motorola, bu senenin başlarına doğru piyasaya sürdüğü Razr modelleriyle katlanabilir akıllı telefon teknolojisine giriş yapacağını dile getirmişti. Katlanabilir akıllı telefon sektörüne hızlı bir şekilde giriş yapan Motorola’nın, Razr 5G adını verdiği son akıllı telefon modeline ait görüntüler ortaya çıktı. Weibo sitesinde paylaşılan bu görüntüler, telefona ait daha önceki render görüntüleriyle de neredeyse aynı denilebilir.

Bir dönemin teknolojiye yön veren teknoloji firmalarından birisi olan Motorola, geçtiğimiz haftalarda piyasaya sunmuş olduğu Razr modeli ile katlanabilir akıllı telefon sektörüne oldukça hızlı bir şekilde giriş yapmıştı. Huawei ve Samsung gibi oldukça büyük teknoloji markalarıyla rahatlıkla yarışabilen marka, doyasıya olumlu dönüşler almıştı diyebiliriz.

Daha öncesinde telefon üretimi adına oldukça büyük işlere imza atan ve dünyanın ilk telefon markalarından birisi olan Motorola’nın akıllı telefon sektörüne de girişi yavaştan başlamış durumda. Bu senenin trend akıllı telefon markalarına tanıtmış olduğu birbirinden ilginç özelliklere sahip akıllı telefonları ile giriş yapan Motorola, 2020 yılı sona ermeden 5G bağlantısına sahip olacağı iddia edilen Razr markalı akıllı telefonlarını tanıtmaya hazırlanıyor.

Firmanın geçen yıl duyurduğu ve bu senenin başlangıçlarında satışa sunduğu katlanabilir akıllı telefonları ne yazık ki Çin’de satışa sunulmamıştı. Öte yandan Motorola Razr 2020’ye ait olduğu iddia edilen bu görüntüler direkt olarak Çinli bir yatırımcı tarafından akıllı telefon dünyasına sunulmuş durumda. Paylaşılan bu fotoğraflar ise cihazın, daha öncesinde ortaya atılan render görüntüleriyle de birebir uyumlu olduğunu dile getirelim.

Ortaya çıkan görüntülere baktığımızda firmanın ikinci kez piyasaya sunmayı planladığı akıllı telefonunun, orijinal cihaza göre biraz daha büyük olduğunu ve bununla beraber dış ekrana ve daha çıkıntılı bir kameraya sahip olduğu söylemek mümkün. Bunların yanında orijinal Razr modelinin aksine bu modelin alt çerçevesinde parmak izi sensörü bulunmamakta. Bununla beraber yeni modelde eSIM desteğine ek olarak nano SIM kart yuvası bulunduğu dile getiriliyor.

Tüm bunların yanında telefonun, OLED ekranla geleceği ve bununla beraber 256 GB depolama, 48 MP arka kamera, 20 MP selfie kamerası, 2.845 mAh pil, 18 W hızlı şarj desteğini de beraberinde getireceği dile getirilmekte.

İlişkili Yazılar