En İyi Sosyal Medya Araçları

En İyi Sosyal Medya Araçları

İletişim teknolojisinde günümüzün en önemli kavramı olan sosyal medyalar, insanlara yepyeni bir bakış açısı sunuyor. Bu yeni dünyada gücümüz sosyal medyadaki konumumuz ile belli olmaktadır. Öyleyse en iyi sosyal medya araçlarıyla tanışarak gücümüzü arttıralım.

 

Sadece kişisel değil işletmeler için de günümüz dünyasında sosyal medya hesapları büyük önem taşımaktadır. Marka değerini arttırmak ve kar oranını yükseltmek için sosyal medyalar çok iyi bir yoldur. Peki onlarca sosyal medya hesabının arasında nasıl zaman dengesini kuracağız? Bu noktada güçlü bir yazılım sisteminden destek almalıyız.

 

En İyi Sosyal Medya Araçları

Tek bir kaynaktan onlarca farklı sosyal medyada aynı anda içerik paylaşabilmenin yanı sıra pek çok farklı işlevi ücretli – ücretsiz sosyal medya araçlarıyla yerine getirebileceksiniz.

Flare

İçerik ve reklamlarınızın sosyal medya platformlarında ne kadar konuşulduğunu öğrenmek isteyenler için Flare oldukça başarılıdır. Arayüzünde sunduğu istatistik paneliyle, içeriklerinizin paylaşım hızı ve sosyal medya başına dağılımı net biçimde kullanıcılara sunulmaktadır.

Hootsuite

Hootsuite isminin tanıdık gelmesi oldukça normal zira en çok kullanılan sosyal araçlardan birisidir.

Herhangi bir oturum girişi gerçekleştirmeye gerek kalmaksızın istediğiniz yazıyı, görseli ve muhtelif çeşiti tek bir tıklamayla onlarca hesabınızdan paylaşabilirsiniz.

Buffer

14 gün ücretsiz deneme süresiyle gelen Buffer, tek bir elden tüm sosyal medya hesaplarınızı yönetebilme imkanı sunar. Bunun yanında planlı gönderi paylaşımı ile istediğiniz tarihte istediğiniz içeriklerin paylaşılmasını sağlayabilirsiniz.

İsterseniz Buffer’ı tarayıcınıza eklenti olarak da kurarak daha kapsamlı bir kullanıma erişebilirsiniz.

Social Mention

Google Adwords işlevine sahip olan Social Mention, sosyal medya platformlarındaki kelime aranma hacimlerini ve yoğunluğunu hesaplamaktadır. Sosyal medya algoritmaları her zaman özgün içeriğe daha fazla etkileşim imkanı tanır. Bu yüzden de olabildiğince özgün içerik üretmeniz gerekiyor. Social Mention, özgün içerikler hazırlayabilmeniz için 40 farklı dilde belirlediğiniz kelimeler ve içerik türlerinde aramalar yaparak sizlere detaylı istatistikler sunabilmektedir.

Narrow

Twitter’da pazarlama için kullanılan en iyi ve en yaygın sosyal medya aracı olan Narrow, Twitter üzerinde ürün ve pazar hacminize yönelik en doğru kişi ve sayfaları sizlere sunarak isterseniz otomatik olarak takip eder. Geri dönmeyen takipçileri ise otomatik olarak silmesiyle oldukça başarılı bir araçtır.

Bit.ly

Sosyal medya platformlarında düzenli olarak internet sitenizi yahut şahsi içeriğinizi mükerrer biçimde paylaşırsanız spam damgası yiyerek uzun süre paylaşım gerçekleştiremeyebilirsiniz. Bu noktada Bit.ly gibi bir başarılı kısaltma servisi sayesinde spam riskini ortadan kaldırır ve akılda kalıcı bağlantılar oluşturursunuz.

IFTT

Sosyal medya araçları arasında Machine Learning yapısına sadık olan en iyi ismin IFTT olduğunu söyleyebiliriz.

İnternet sitesinde/sitemde yeni bir içerik oluştuğunda/yayınlandığında seçili sosyal medya hesaplarında anında paylaştırabilirsiniz.

İstediğiniz bir ürünün fiyat/stok güncellenmesinde doğrudan size bildirim sunmasını ayarlayabilirsiniz.

GPS takibi evde olduğunuzu gösterdiğinde belirli bir gazete portalını açılsın gibi talepler oluşturabilirsiniz.

İlişkili Yazılar