Logitech G923 Oyun Direksiyonu Tanıtıldı İşte Hakkındaki Tüm Detaylar…

Logitech’in yarış ve simülasyon oyunları için yepyeni direksiyonu G923’ün fiyatı ve teknik özellikleri belli oldu. Trueforce adındaki güç destek sistemine sahip olan bu oyun direksiyonu; oyun içerisindeki tekerlek, motor ve zemin gibi faktörleri oyuncuya oldukça net bir şekilde iletmeyi hedefliyor.

G923, özellikle araba yarışı veya ETS2 gibi simülasyon oyunlarını oynayan ve seven oyuncuların bu tür oyunlar gibi yakından takip ettiği oyun direksiyon setlerinin en öncü isimlerinden olan Logitech firması, geçtiğimiz 5 yıldan bu yana üzerinde çalıştığı oldukça teknolojik oyuncu direksiyonunu oyun dünyasına duyurdu. Öte yandan G923, G29 ve G920’nin yerini alırken bunun yanında birçok özelliği de kullanıcısına sunuyor.

Logitech firmasının bu son model oyuncu direksiyonunu serinin bir önceki modellerine benzemesi birçok oyuncu tarafından olumsuz yorumlarla karşılanmasına neden olsa da şirket, TrueForce adını verdiği yepyeni bir güç destek sistemini bu oyun direksiyonunun içerisinde barındırıyor.

Öte yandan oynanılan oyunun mekaniği ve ses motorlarıyla entegre bir şekilde çalışabilen son model oyun direksiyonu G923, oyun severlere normalden daha gerçekçi bir oyun deneyimi sunabilmeyi hedeflemiş durumda.

G923 oyun direksiyonunun dizaynına önem verildiği kadar bununla beraber titreşim motoruna da bir o kadar önem verilmiş. Logitech firması, yeni direksiyonuyla tüm deneyimi gerçek hayata yakın bir hale getirmeyi hedefliyor.

Logitech’in yeni yun direksiyon seti G923, TrueForce destek sistemi ile daha çeşitli seçenekler sunabilmenin yanında oldukça kaliteli malzemeden üretilmiş diyebiliriz. Serinin önceki modelleriyle çok büyük bir farkı olmamasına rağmen direksiyon, oyun direksiyonu modelleri arasında en tercih edilesi cihazlardan birisi gibi duruyor demek mümkün. Bunun yanında pratiğe baktığımızda, oyun içerisindeki aracın hal ve hareketleri detaylı ve hızlı bir şekilde direksiyona aktarılıyor. Bundan yola çıkarak Logitech’in neredeyse tüm hedefinin daha gerçekçi bir oyun deneyimi sunmak istemesidir diyebiliriz.

Logitech G923 oyun direksiyonunun fiyatından söz etmeden önce belirmemiz gereken bir diğer konu ise bu oyunun hangi oyunları oynatabilmesidir. Günümüzdeki birçok yarış ve simülasyon oyununu rahatlıkla oynayabileceğinizden emin olabileceğiniz bu direksiyonun fiyatı ise: 399,99 dolar olacağı yönünde. Bunun yanında cihaz ağustos ayı içerisinde satışa sunulmuş olacak.

 

İlişkili Yazılar