IPhone 12, Arka Kısmında Mıknatıslarla Gelebilir

EverythingApplePro isimli Twitter hesabı, IPhone 12 için ilginç bir özellik doğabileceğini açıkladı. Yapılan açıklamalar doğrultusunda paylaşılan bir görselde, İPhone 12’nin arka kasasında mıknatıslarla dolu dairesel bir yapı şeklinde dizayn edilebileceğini gösteriyor.

Dünyanın en büyük markalarından birisi olan Apple, son zamanlarda yepyeni bir amiral gemisi akıllı telefonu ile gündeme gelmiş durumda. IPhone 12 adında piyasaya sürülmesi planlanan bu akıllı telefonların teknik detaylarına dair henüz net bir bilgi bulunmamakla beraber paylaşılan son görüntülere baktığımızda Apple, hayranlarını oldukça heyecanlandıracak gibi görünüyor.

Apple ürünleriyle ilgili yapmış olduğu açıklamalar ve paylaşımlarıyla dikkatleri üzerine çeken Twitter hesabı “EverythingApplePro” paylaşmış olduğu son görüntülerde gündeme gelmeyi başarmış durumda. Öte yandan paylaşılan bu görüntüler, IPhone 12’nin oldukça ilginç bir özelliklerle beraber gelebileceğini gözler önüne serebiliyor diyebiliriz.

Twitter hesabından paylaşılan görüntülere göre IPhone 12’nin arka kısmında mıknatıslarla donatılmış olduğunu görebiliyoruz. Sızdırılan görüntülerde, mıknatısların olduğu dairesel bir yapının hem telefonun arka kısmında hem de kılıfa yerleştirildiğini anlayabiliyoruz. Bu durum, IPhone’nun son model akıllı telefonu IPhone 12 için üçüncü taraf bir üreticinin çalışmaları da sergilenmiş olabilir. Lakin bu konuya dair net bir bilgi bulunmadığından çıkarım yapmak zor olabiliyor.

IPhone 12’nin arka kısmında bulunan mıknatıslı bölge Qi kablosuz şarj standının boyutlarıyla da neredeyse birebir aynı görünüyor. Bu durum ise IPhone 12’nin tersine şarj özelliğine sahip olacağının bir göstergesi de olabilir. Lakin bu mıknatıslı yapı, Apple Watch veya AirPods gibi devasa ürünler için oldukça büyük görünüyor. Bu da sızdırılan görüntülerle ilgili kafa karıştıran farklı bir nokta olarak karşımıza çıkmış durumda.

Apple’ın yeni amiral gemisi telefonlarının ne gibi özellikler sunabileceğini bilmek, şu an için pek de mümkün sayılmaz. Öte yandan Apple severler, IPhone 12’ye bu yıl oluşan problemlerden dolayı daha geç bir sürede erişebilirler. Çünkü Apple, geçtiğimiz dönemlerde yapmış olduğu açıklamalarında IPhone 12’nin kısıtlı da olsa gecikebileceğini açıklamış bulunuyor. Telefona dair bütün detayları, düzenlenmesi planlanan etkinlikte açıklayacak.

 

 

İlişkili Yazılar