Samsung, Galaxy Buds Live Kablosuz Kulaklığını Duyurdu

Dev Güney Kore’li şirket Samsung, bildiğiniz gibi neredeyse her alan teknoloji dünyasına katkıda bulunuyor. Oldukça geniş bir kitleye sahip olan markanın akıllı telefondan buzdolaplarına kadar birçok teknolojik ürünlerde adından söz ettirdiğini söylemek mümkün. Öte yandan Samsung, düzenlediği dev bir etkinlikte yeni bir kablosuz kulaklığını duyurdu. Galaxy Buds Live adı verilen bu yeni kablosuz kulaklığın özelliklerine geçmeden önce genel olarak tasarımından söz edelim.

Samsung’un bu kulaklıkta geleneksel tasarımdan tamamen kopmuş diyebiliriz. Bu kablosuz kulaklık neredeyse vücudunuza giydiğiniz hiçbir şeyi andırmıyor. Samsung, kulak içi kulaklık konusunda dahili bileşenleri dikey bir tasarımın yanı sıra yatay olarak yerleştirdiğini görebiliyoruz. Öte yandan bu şekilde kulak içi kulaklık tasarımı kulaklardan kolay kolay çıkmıyor ve normalden daha fazla doğal bir görünüm sunuyor. Bu ergonomik ve oval tasarım, kulağın şekline uyum sağlayarak gün içerisindeki kullanım için daha yeterli bir konforu kullanıcısına sunabiliyor. Bunun yanında iki farklı boyutta kanat ucu bulunduran kulaklığın uyumunu daha da kişisel bir hale getirebilirsiniz.

AKG gibi ses konusunda oldukça performanslı ve kaliteli işlere imza atan marka ile beraber çalışan Samsung, Galaxy Buds Live kablosuz kulaklıklarında daha iyi bir ses deneyimi sunabilmekte. Öte yandan 12 mm hoparlör ve bas kanalının birleşmesiyle ortaya çıkan sesler, müziğin ritimlerini sizlere daha net duyurabiliyor ve hissettirebiliyor. Bunun yanında gürültü önleme konusunda da oldukça başarılı olan kulaklık, telefonda mikrofonun sesini daha net iletebiliyor ve dışarıdan gelen gürültüleri en az seviyeye indirebiliyor. Bununla beraber cihaz, oldukça uzun bir pil ömrüne de sahip. 6 saate kadar çalışabilen Buds Live, sadece 5 dakika şarj edilmesi durumunda tam 1 saat kullanım imkanı sunabiliyor. Samsung’un bu gelişmiş kablosuz kulaklığı olan Galaxy Buds Live’ın fiyatı ise 1.299 TL olarak belirlenmiş durumda.

 

İlişkili Yazılar