Huawei Mate X2, Oldukça İlginç Bir Ekran Tasarımı ile Gelecek

Huawei markası tanıtmayı planladığı katlanabilme özellikli akıllı telefon olan Mate X2 üzerine bazı yeni bilgileri ortaya çıkmış durumda. Öte yandan Ross Young tarafından ortaya atılan yepyeni bir iddiaya göre Mate X2, içeriye doğru katlanabilme özelliğine sahip bir ekran tasarımı ile piyasaya sunulacak.

Geçtiğimiz yıl başlatılan katlanabilir akıllı telefon konseptine katılan ilk şirketlerden bir tanesi olan Huawei firması, şimdiye kadar iki katlanabilir akıllı telefon modeli duyurdu. Mate X ve Mate Xs adlı bu iki cihaz dışa doğru katlanabilir ekran tasarımıyla ilgiyi üzerine toplamış durumda.

Lakin şirketin çıkaracağı yeni bir katlanabilir akıllı telefon modeli olan Huawei Mate X2 üzerine ortaya atılmış olan söylentilere göre cihaz, içe doğru katlanabilme özelliğine sahip ilginç bir ekran tasarımıyla beraber gelecek. Bu iddiayı ise ortaya atan kişiye göre Display Search ve DSCC’nin kurucusu olan Ross Young dememiz mümkün.

Evan Blass veya nami diğer evleaks’in bir Tweetne geri dönüş yapan Young, Mate X2’nin iç tarafa doğru katlanabilir ekrana sahip olacağını ifade etmiş durumda. Öte yandan Young, ayrıca bu ekranların Samsung ve BOE’den alınması planlandığını dile getirdi.

Tabii Huawei’nin iç tarafa doğru katlanabilir ekrana sahip olan akıllı telefon çıkaracağıyla ilgili iddialar sadece bir kez ortaya atılmış değil bunun yanında Çin’in teknoloji markası olan Huawei, geçtiğimiz ocak ayı içerisinde Avrupa Birliği Fikri Mülkiyet Ofisi’ne bu tasarım konusunda bir patent başvurusunda bulunmuştu.

Patent başvurularında görünen çizimlere baktığımızda ise telefona dair birkaç bilgiyi de öğrenmemiz mümkün. Telefonun bir çizim kalemi yuvası bulunmakla beraber bunun yanında tam olarak 6 adet kamerayı da barındırıyor olacak. Kameraların iki tanesi ön kısımda bulunurken bununla beraber diğer dört tanesi de arka kısımda bulunacak diyebiliriz.

Ayrıca Blass, Twitter hesabından yapılan bir paylaşımında Huawei’nin tanıtmayı planladığı cihazların kod adlarını takipçileri ile paylaşmış durumda. Blass tarafından dile getirilen açıklamalara göre Mate X2’nin kod adı ise Teton oldu. Bunun yanında Nova ve Y9a’nın kod adları ise Jessica/Barbie ve Franklin olarak oluşturulmuş durumda.

İlişkili Yazılar