İnstagram Reels Nedir? Nasıl Kullanılır?

İnstagram’ın Son Özelliği İnstagram Reels Nedir? Nasıl Kullanılır?

Türkiye’de ve dünyada en çok ilgilenilen ve kullanılmakta olan sosyal medya platformlarından biri Instagramdır. Yeni özelliğini duyuran Instagram üyelerinin daha keyifli vakit geçirmelerini sağlayabilmek amacıyla erişime açılan Instagram Reels ile ilgili bütün bilgileri paylaştı. İşte sıklıkla son zamanlarda arama motorlarında merak edilen ve yanıtı araştırılan Instagram reels nedir ve nasıl kullanılır? Gibi soruların cevapları ve çok daha fazlası makalenin devamında…

Son zamanların en çok merak edilen konularının başından Instagram reels nasıl kullanılır? Uygulamayı kullanabilmek amacıyla neler yapılması gerektiği ile ilgili tartışma konuları yer almaktaydı. Tam da bu noktada butonun altında yer alan kısım ise en sağa kaydırarak reels sekmesine ulaşmak mümkündür.

Instagram, uygulamasını sosyal medya platformları aracılığı ile kamuoyu ile paylaşmış oldu. İnstagram ile ilgili kullanıcılar; 15 saniyelik çeşitli efektler ve sesler ile video çekme ve paylaşım yapabilme gibi özellikleri barındıran Instagram reels uygulamasını son zamanlarından çok daha konuşulan TikTok uygulamasına rakibi olup olmaması beklenmektedir. İşte Instagram reels ile ilgili merak edilen bütün soruların yanıtları.

İnstagram Reels Nasıl Kullanılır?

Sosyal medya kullanıcıları, reels uygulamasını kullanarak çekmiş oldukları çeşitli videolarda arttırılmış gerçeklik efektleri kullanmaktadır. Geri sayım ve zamanlayıcı yeteneğine de sahip olan reels uygulaması, kullanıcılara daha keyifli bir içerik oluşturma deneyimini sunmaktadır. Bütün bu özelliklere ek bir şekilde kullanıcı olan birey reels ile oluşturmuş olduğu içerikleri, video hızları ile belirli noktalarda dilemiş oldukları gibi değiştirme özelliklerini kullanmaktadır.

Instagram uygulamasının özelliği ile çekilmiş olan 15 saniyelik video içerikleri, ileti ya da hikâye olarak paylaşım avantajı sağlamaktadır. Ayrıca kullanıcı olan sosyal medya üyeleri, keşfet menüsü altında bulunan videolarına da çok kolay bir şekilde erişim sağlayabilirler. Böylelikle kullanıcılar, videoları ile çok daha hızlı ve çok daha ve güvenilir bir şekilde keyifli vakit geçirme imkânı elde etmiş olacaklardır.

Nasıl Paylaşılır?

Genel itibari ile konuya bakıldığında herkese açık hesaplar, videolarını keşfet sekmesinde bulunan alanda paylaşma ve Instagram topluluğu tarafından keşfedilme fırsatını yakalayabilir. Aynı zamanda akış bölümünde takipçilerle paylaşım gerçekleştirilir. Belirli şarkı ya da efekti kullanılmak suretiyle reel videoları aynı zamanda şarkıya da efektlere özel sayfalarda görüntülenebilir.

Reels videolarını sadece takipçileri ile paylaşma imkânı yakalayan Instagram kullanıcıları, başkaları bu videolarda bulunan orijinal sesleri kullanamıyor ve videoları bu gizli hesabı takip etmeyen insanlarla paylaşamıyor.

Instagram uygulamasının en yeni harikası olan bu uygulamayı kullanacak olan üyeler yeni girişimler ve yeni teknolojik açıdan uygulamaların piyasaya sürülmesini merakla bekleyecekler gibi görünüyor.

TikTok uygulaması bütün dünyada oldukça rağbet gördü. Instagram’ın yeni uygulamasının TikTok uygulamasına rakip olabileceği şimdiden kulisler arasındaki konuşmalar arasında yerini almış bulunmaktadır.

Dünyada en çok kullanılan sosyal medya platformlarından Instagram, yeni bombasını bu şekilde patlatmış oldu. Bakalım önümüzdeki zaman dilimleri içerisinde Facebook, Twitter ya da diğer sosyal medya uygulamaları buna benzer ya da bundan daha iyi bir uygulamayı kullanacaklar mı bekleyip görmekte fayda olacaktır.

 

İlişkili Yazılar