Microsoft, Android cihazı Surface Duo’yu Duyurdu

Microsoft şirketi bir süredir oldukça merakla beklenen yeni mobil ürünü olan Surface Duo’yu resmen duyurdu. Birbirine bağlanmış tasarıma sahip olan cihaz çift ekrana sahip olarak karşımıza çıkıyor. Bunun yanında kullanıcılarına etkileyici bir Android deneyimi sunan bu cihaz, Microsoft’un yeni mobil ürününe, şu anda sahip olabilmeniz mümkün.

ABD merkezli dünyanın en bilinen teknoloji markalarından birisi olan Microsoft, oldukça uzun bir süredir yeni mobil ürünü ile gündemde bulunuyor. Microsoft, kitlesine oldukça farklı bir mobil ürün deneyimi sunmayı hedefleyen Surface Duo’yla ilgili yapmış olduğu bir önceki açıklamalarında ise bu ürünün 2020 yılı sonunda piyasaya sürüleceğini dile getirmişti. Lakin bu durum tam da böyle olmadı. Şirket, bu yepyeni ürününü resmen sessiz sedasız duyurdu.

Bildiğiniz gibi birçok akıllı telefon markası mevcut. Bununla beraber Microsoft’un da mobil cihazlar yolunda birkaç adımı bulundu. Şirket, mobil cihazlar kısmında bir hayli geri kalmıştı. Piyasaya sürdüğü akıllı telefonları beklenenin altında beğeni almış ve bunun yanında cihazlara sunulan uygulamaların sayısı bir hayli azdı. Tüketicilerin bu gibi durumlardan dolayı geri durduğu Microsoft marka mobil cihazlar şirketin birçok yenilikçi adım atmasına neden oldu.

Yaşanan bu durumlardan büyük ölçüde ders alan şirket, Android tabanlı geliştirdiği Surface Duo model akıllı cihazı ile tüketicilere yeni nesil bir deneyim sunmayı hedeflemekte diyebiliriz. Bununla beraber Surface Duo bizlere ne gibi özellikler sunuyor?

Microsoft Surface Duo, birbirine sağlam bir şekilde monte edilmiş menteşeleri ile iki ekrana sahip bir tasarımla karşımıza çıkıyor. Surface Duo’nun iki ekranı da 5,6 inç büyüklüğünde 1800 x 1350 çözünürlüğü ekran panelinde barındırıyor. Bunun yanında kullanıcılar, bu ürünün her iki ekranını birlikte kullanmak istediklerinde tam 8,1 inç büyüklüğünde 2700 x 1800 piksel çözünürlük sunan ekranla günlük kullanım sağlayabiliyorlar.

Cihaz içerisinde 6 GB RAM ve 256 GB depolama alanı destekleyebilmektedir. Bununla beraber cihaz kamera konusunda beklenenden daha geride kalıyor diyebiliriz. 11 MP kamera çözünürlük sunan bu kameranın günümüz telefonlarına kıyasla oldukça geri kaldığını dile getirebiliriz.

 

İlişkili Yazılar