Realme C12 Oldukça Uygun Fiyatı ve Özellikleri ile Duyuruldu

Realme akıllı telefon markası, Endonezya’da düzenlediği bir lansman ile yeni akıllı telefonu C12’yi duyurdu. Giriş seviye segmentinde olan bu telefon, günlük ihtiyaçları oldukça rahat bir şekilde idare edilebilecek özellikleri kullanıcısına sunuyor. Öte yandan Realme C12’nin Endonezya dışına çıkıp çıkmayacağı ise şu an için bilinmeyenler arasında diyebiliriz.

Akıllı telefon markaları her geçen gün büyümeye devam ederken bunun yanında, Çin’in dev teknoloji markalarından birisi olan Realme’de oldukça kaliteli cihazları ve bununla beraber oldukça uygun fiyatlı satışları ile tercih edilen markalar arasında ilk sıralarda yer alıyor diyebiliriz. Realme firmasının kısa süre öncesinde Geekbench aracılığıyla ortaya çıkan giriş seviye telefon modeli olan C12, Endonzeya’da düzenlenen büyük bir etkinlikle duyuruldu. Günlük kullanım açısından oldukça ideal özellikleri içerisinde barındıran bu telefon, uygun fiyatıyla da pek çok kişinin ilgisini üzerine topluyor.

Realme C12, 6,5 inç büyüklüğünde HD+ çözünürlük sunabilen bu akıllı telefon, mümkün olduğunca ince çerçevelerle ve küçük çentiklerle tasarlanmış. Bunun yanında kullanıcılar, Realme C12’nin ekranında yer alan ön kamerada 5 MP çözünürlükle karşılaşıyorlar. Öte yandan bu akıllı telefonun arka bölümüne yerleştirilmiş olan bir adet parmak izi sensörü de mevcut diyebiliriz.

Realme’nin giriş seviye bu yeni akıllı telefonu, MediaTek Heloi G35 işlemciden gücünü almakta ve bunun yanında 3 GB RAM, 32 GB gibi segmentine göre yeterli depolama alanını da yanında sunuyor. Giriş seviyesi akıllı telefonu olarak tasarlanan bu telefonun depolamasını da dilediğiniz gibi MicroSD desteği ile büyütebilirsiniz. Bu telefonun en dikkat çekici özelliklerinden birisi ise hiç şüphesiz ki batarya kapasitesi olmuş diyebiliriz. Tam 6.000 mAh kapasiteli bataryası ile karşımıza çıkan telefon günlük kullanımda oldukça yeterli olacak diyebiliriz.

Telefonun kamera özelliklerine ve tasarımına değinecek olursak, telefonun arka kısmında kare görünümünde üçlü kamera tasarımını görebilmek mümkün. Arka kısmında 13MP ana kamerası bulunan telefonun, 2MP çözünürlük sunan makro kamera ve 2MP derinlik sensörü kamerası da mevcut. Telefon tüm bu özelliklerinin yanında Android 10 tabanlı Realme UI ile kullanıcılarına sunuluyor.

Telefon fiyat konusunda ise günümüz telefonlarında göre oldukça uygun fiyatlı demek mümkün. Tam 128 dolar gibi bir fiyatla satışa sunulan telefonun Türkiye fiyatı ise vergiler hariç 950 TL olarak fiyatlandırılmış durumda.

İlişkili Yazılar