Google Pixel 5’e Ait Görseller Ortaya Çıktı

Güvenilir bir kaynak tarafından Pixel 5’e ait en gerçekçi görüntüler ortaya çıktı. Ancak paylaşılan bu Pixel 5 akıllı telefonunun tasarımı, Google’ın günümüz amiral gemilerine neredeyse hiç benzemeyen bir tasarım ortaya koyacağını gösteriyor.

Google’ın Pixel serisi akıllı telefonları, satış adediyle dünyanın en popüler akıllı telefonları arasında yer alamıyor olsa da Android’in tam performanslı telefonları konumunda. Bu sebeple rakip firmalar kadar çok satış rekorları bulundurmuyor olsa da Pixel modeli akıllı telefonların kullanıcısına neler sunacağı yakından takip ediliyor demek mümkün.

Google, son model Pixel modellerini çoğunlukla ekim aylarında piyasaya tanıtıyor dolayısıyla Pixel 5 hakkında ufak tefek sızıntılar alabilmek ve söylentiler duymak için oldukça doğru bir zaman dilimindeyiz. Öte yandan söylentiler, Google’ın Pixel 5’in dizaynında Pixel 4’e kıyasla büyük bir yeniliğe gitmeyeceği yönünde. Dolayısı ile Pixel 5’in tasarımına yönelik az çok fikir sahibi olabiliyoruz diyebiliriz.

Daha öncesinde pek çok akıllı telefon modelinin tasarımını tanıtımından oldukça uzun bir süre önce paylaşan Steve H. McFly, her zaman olduğu gibi şimdi de Pixel 5’i baştan aşağı gösteren konsept tasarımını piyasaya paylaşırken bunun yanında cihazın fiziksel özelliklerini de mobil cihazlar piyasasına sundu. Buna göre Pixel 5, şu ana kadar tanıtılmış en büyük Pixel modeli olabilir demek mümkün.

Cihaz 144.7 x 70.4 x 8.1 mm boyutlarında çıkarken Pixel 5’in kalınlığı, kamera modülünün çıkıntısında 8.5mm’ye ulaşacak. Kamera modülü Pixel 4’tki gibi kare bir tasarıma sahip olacak lakin bu kez içerisinde 3 kamera sensörü bulunacak diyebiliriz. Öte yandan Pixel 5’in Pixel modelleri arasında en büyük boyutlu olanı olduğunu dile getirmiştik. Öte yandan Steve H.McFly’a göre Pixel 5, 5.8 inçlik ekran tasarımı ile gelecek ve bununla beraber ekranın sol üst köşesine yerleştirilmiş olan bir kamera deliği ile gelecek olan cihaz, biyometrik yüz tanıma sensörü sunamayacağından ötürü fiziksel parmak izi tarayıcıya geri dönüş yapmak zorunda kalıyor.

Bununla beraber Google firması, bu telefonun parmak izi sensörünü ekranın içerisinde olacak şekilde tasarlamış durumda.

İlişkili Yazılar