Lenovo, Yeni Oyuncu Bilgisayarı Legion Slim 7i’yi Piyasaya Sundu

Akıllı telefonlardan piyasasından bilgisayar piyasasına kadar birçok teknolojik ürünleriyle karşımıza çıkan Lenovo markası, oyun dizüstü bilgisayarı kategorisinde Oyun dizüstü bilgisayarını piyasaya sürdü. Markanın tanıtmış olduğu yeni dizüstü oyun bilgisayarı olan Legion 7i oldukça kullanışlı bir şekilde karşımıza çıkıyor diyebiliriz. Oyun dizüstü bilgisayarlarında çok nadir olan bir tasarıma sahip olan cihaz oldukça ince ve bununla beraber oldukça hafif bir şekilde tasarlanmış durumda. Bilgisayar yalnızca 1,76 kg ağırlığında olmakla beraber 18 mm kalınlığa sahip bir şekilde piyasaya ayak basmış durumda.

Çin merkezli dev teknoloji firmalarından birisi olan Lenovo, oyun dizüstü bilgisayar kategorisinde oldukça nadir görülen incelik ve hafiflik değerlerine sahip olan Legion 7i dizüstü bilgisayarını kullanıcılarıyla buluşturdu. Oldukça şık bir tasarıma sahip olan cihazın genel teknik özelliklerine geçmeden önce cihazın, oyunculara yönelik olmasıyla kendisini rakiplerinden daha üst seviyeye taşıyor diyebiliriz.

Tasarım anlamında beklentileri karşılayan Legion Slim 7i, donanım kısmında da oyuncuları heyecanlandırıyor. Bu konuda Lenovo markası, yeni oyun dizüstü bilgisayarının NVIDIA GeForce RTX 2060 Max-Q grafik kartıyla geliştirilen en hafif 15,6 inçlik model olduğunu bizlere belirtiyor.

Lenovo Legion Slim 7i, Bizlere Ne Gibi Özellikler Sunuyor?

En üst yapılandırmada Intel Core i9- 10980 HK işlemcinin yanında 32 GB RAM ve 2 TB NVMe M.2 depolama ile satın alınabilmekle beraber bunun yanı sıra cihaz temel sürümle de piyasa sunulmuş durumda. Temel sürümünde ise Intel Core i5, 10300H işlemci NVIDIA GTX 1650 Ti ile 2,9 MHz hızında çalışabilen ve bununla beraber 8 GB RAM kapasitesine sahip olan en üst yapılandırma seçeneklerinde RAM’lerin saat hızı 3.200 MHz’e kadar çıkarılabilmektedir.

Ekran konusuna baktığımızda ise 144 Hz yenileme hızı ve 60 Hz yenileme hızı seçenekleri de bulunan cihazın ekran çözünürlüğüne baktığımızda ise 4K çözünürlüğe sahip seçenekleri tercih edilebilmektedir. True Strike klavyeye sahip olarak bu yılın başlarına doğru tanıtılan Legion 7i’ile benzer bir tasarıma sahip olan Slim model, hoparlör tasarımına sahip olarak hava girişlerine sahip olarak geliyor.

Cihazın fiyatına baktığımızda ise Lenovo Slim 7i, 1.329 dolar fiyatlarında satışa sunulmuş durumda.  Ülkemizde ise vergisiz olarak 9.782 TL gibi bir fiyata tekabül etmekte.

 

İlişkili Yazılar