Lenovo, Yeni Tabletini Piyasaya Sürdü

Lenovo, bugün iki adet birbirinden ilginç özelliklere sahip tabletlerini piyasaya sürdü. Bu tabletlerden bir tanesi, özellikle fiyat etiketiyle Apple’ın iPad serisine rakip olmaya hazırlanıyor diyebiliriz. İsterseniz gelin bu iki yeni tableti yakından inceleyelim.

Güney Kore’nin dev teknoloji firması olan Samsung, ağustos ayında Tab S7 ve Tab S7+ adında iki tabletini piyasaya sunmuştu. Samsung, bu hamlesiyle beraber Apple markasının başarılı tablet serisi olan iPad serisine bir rakip sunmuştu. Öte yandan Lenovo markası da bir hamle yaparak bu iki başarılı markaya karşılık iki yeni tablet modelini piyasaya sundu. Tab p11 Pro ve Tab M10 HD Gen 2 adında iki tabletini duyurdu.

İpad Air ile neredeyse aynı satış fiyatına sahip olan Lenovo P11 Pro modeli, verimlilik ve teknik özellikler konusunda her ne kadar Apple markasından geride kalıyor gibi görünüyor olsa da, gününün büyük bir dilimini hareketli olarak devam ettiren bireylerin ilk tercihleri olacak cihazlardan demek mümkün.

11,5’lik OLED bir ekranda 2560 x 1600 çözünürlüğü kullanıcılarına sunabilen Lenovo P11 Pro bununla beraber tam 500 nitlik parlaklık değeriyle aydınlığın yüksek olduğu yerlerde ekranın görülmesini kolaylaştırıyor. Öte yandan 6,9 mm’lik çerçeveleri sayesinde %87’lik bir ekran/gövde oranını kullanıcılarına sunabilen bu tablet çalışmak için oldukça geniş bir alana sahip olarak karşımıza çıkıyor diyebiliriz.

Cihazın teknik özelliklerine baktığımızda ise, orta segment ile üst segment düzeylerinde olduğunu söyleyebiliriz. Snapdragon 730G’yi görebiliyoruz. 8.600 mAh’lik bir pili de içerisinde bulunduran Lenovo P11 Pro, standart verimlilikte kullanılması durumunda tek şarj dolumu ile tam 15 saate kadar kullanım sağlayabilmektedir.

Bunun yanında toplamda 4 adet kamerayı bünyesinde bulunduran Lenovo Tab P11 Pro, önde bulunan kamera dizaynı ile otomatik olarak açma imkanını sunabilmektedir. Açıklamak gerekirse; kullanıcılar istekleri üzerine güç butonu üzerine konumlandırılmış olarak dizayn edilen parmak izi sensör okuyucu ile tabletlerini kullanılabilmektedir. İsteyen kullanıcılar ise ön kameranın yüz tanıma sistemini de kullanabilirler.

4GB RAM veya 6 GB RAM seçeneklerine sahip olarak tanıtılan tablet, bunun yanında Dolby Atmos teknolojisi sahip JBL hoparlörleri de bünyesinde barındırıyor. Bu da müzik tutkunu kullanıcılar için oldukça büyük bir avantaj. Lenovo Tab P11 Pro, 499 dolarlık bir fiyat etiketiyle satışa sunulacak. Öte yandan cihazın ülkemizdeki fiyatı ise vergisiz olarak 3.675TL gibi bir fiyata tekabül ediyor.

 

İlişkili Yazılar