Nokia 9.3 PureView 5G’nin Çıkış Tarihi Hakkında Yeni Bilgiler Açığa Çıktı

2020 yılının en çok merak konusu olan akıllı telefon modellerinden birisi olan Nokia markasının son akıllı telefonu olan Nokia 9.3 PureView’in bu yılın 4. Çeyreğinde çıkacağına dair iddialara yönelik güçlendirici bilgiler ortaya çıkmış durumda.

Yıllardır telefon denildiği anda akla ilk gelen markalardan birisi olan Nokia, daha sonrasında bu devasa başarısını akıllı telefonlara taşımakta zorluk çekmişti. Firmanın HDM Global çatısının altına girmesi ile beraber yönü de değişmişti.

Son dönemlerde dikkatleri üzerine toplayan akıllı telefonlar üreten firmanın akıllarda en çok merak edilen modellerinden birisi ise Nokia 9.3 PureView olmuştu. Ortaya atılan diğer bilgilere göre bu akıllı telefonlar bu yılın son dönemlerinde piyasaya sunulacak.

Öte yandan konuyla ilgili ve şirketteki kaynaklara göre resmi Nokia 9.3 PureView akıllı telefonunun birçok kılıf modeli, perakende satıcıların sitelerinde yer almaya başlamış durumda. Bunun yanında kaynaklar henüz bu noktada bir link veya ekran görüntüsüne dair ortaya somut bir şey koymamış olsa da farklı platformlar bu bilgileri doğrulamış durumda.

Bu bilgiler doğrultusunda yakın zamanda kulislerde yerimi almaya başlayacak Nokia 9.3 PureView’in Ekim ayında raflardaki erini alacağı söylentileri ile bağlantılı görünüyor. NokiaPowerUser’a göre firma şu anda akıllı telefonun satış öncesi son hazırlıkları ve son testleri yapmaya başladı.

Telefon hakkındaki teknik özelliklere değinecek olursak; telefon 6.3 inçlik devasa büyüklükte PureDisplay V3 ekran panelini barındırıyor. Alüminyumdan imal edilen minimal çerçeve ve cam gövdeyle de gelecek olan bu akıllı telefon, diğer amiral gemilerinden geride kalmayarak 120 Hz ekrana sahip olarak bizlerle buluşacak.

  • İşlemci: 8 çekirdek qualcomm SM8250 Snapdragon 865
  • RAM: 6 GB/8 GB
  • Depolama: 128 GB/256 GB
  • Arka Kamera: 108 MP ana kamera, 8 MP telefoto, 13 MP ultra geniş açı, TOF 3D derinlik sensörü
  • Ön Kamera: 20 MP + TOF 3D sensörü
  • Bağlantılar: Wi-Fi 802.11, Wi-Fi Direct, Bluetooth 5.1, GPS, NFC, USB 3.1 Type-C girişi
  • Parmak izi sensörü: Var, ekranın altında
  • Batarya: 5000 mAh, hızlı şarj

 

İlişkili Yazılar