Assassins’s Creed Valhalla’nın Çıkış Tarihi Değiştirildi!

Assassins’s Creed serisinin son oyunu olarak piyasaya çıkış yapmaya hazırlanan oyun, çıkış tarihinden tam bir hafta kadar önce tanıtılacak. Bu tarih de Microsoft’un yeni oyun konsollarından birisi olan Xbox Series X ile aynı zamana denk geliyor. Popüler oyun serilerinden birisi olan Assassins’s Creed’in son oyunu olan Assassins’s Creed Valhalla, normal şartlarda Ubisoft, tarafından 17 Kasım’da çıkacak olan oyunun tarihinin değiştirilmesine kara verdi.

Assassins’s Creed Valhalla, 10 Kasım tarihinde 10 Kasım tarihinde Microsoft Xbox Series X ve Xbox Series S ile beraber piyasaya sunulacağını Ubisoft firması duyurmuş oldu.

Assassins’s Creed’in ilk oyunundan bu yana geçen uzunca bir süre sonrasında, serinin hayran kitlesi gittikçe genişledi ve oyun hemen hemen her oyun platformunda oldukça büyük kitleyi içerisinde barındırdı ve barındırmaya devam ediyor. Ubisoft, Microsoft’un konsollarının duyurusunu yaptığı Tweetten hemen sonra bir paylaşımda bulunarak “Bir Viking akıncı efsanesini herhangi bir konsolda inşa et” sözlerine yer verdi. Ayrıca oyunun Xbox One’dan Xbox Series X’e geçişlerdeki versiyon değişiminin

Oyun elbette ki Sony’nin yeni nesil oyun konsolu olan PlayStation 5’te de yerini almış olacak. Lakin oyunun ne zaman yer alacağına dair net bir bilgi maalesef ki yok diyebiliriz. Bunun yanı sıra bu konsolun da çok uzak olmayan bir süre içerisinde raflarda olmasını bekleyebiliriz.

Ubisoft firması, Assassin’s Creed Valhalla’yı ilk olarak Nisan ayında dile getirmişti. Oyunun konusu ve daha birçok önemli detaya daha önceki yazılarımızda da bilgiler vermiştik.

Eklemek gerekirse; oyuncular bu oyunda Eivor’u erkek veya kadın olarak seçme şansına sahip. Bunun yanında oyun içi karakterinizi tarzınıza göre giydirebilir kuşandırabilirsiniz. Bunun yanında dövmelerle özelleştirebilmeniz de mümkün oluyor. Öte yandan oyunun fiyatının ise 60 dolar olması beklenmektedir.

 

 

İlişkili Yazılar