En İyi Online Web Site Tasarlama Araçları

En İyi Online Web Site Tasarlama Araçları

Web site tasarlamak istiyorsunuz ancak kod yazmayı bilmiyor musunuz? En iyi online web site tasarlama araçlarıyla kod ve yazılım bilgisi gerekmeksizin istediğiniz konfigürasyonlar ile tasarımlarınızı oluşturabilirsiniz.

 

Günümüzde yüzlerce farklı online araç ile bir internet sitesinin ihtiyaç duyabileceği her türlü tasarım tasarlanabilmektedir. Bu noktada önemli olan yüzlerce farklı araçtan bize hangisinin en uygun olduğunu saptayabilmektir.

 

En İyi Online Web Site Tasarlama Araçları

 

Wix

Yakın zamana kadar internet reklamlarında en çok karşılaştığımız Wix, kısa süre içerisinde pazar hakimiyetini arttırmayı başarabilen web tasarlama araçlarından bir tanesidir.

110 milyon kullanıcıya sahip olan Wix, sürükle bırak metoduyla binlerce işletmeye profesyonel çözümler yaratabilmektedir.

Wix Özellikleri:

 • Google Analytics barındırır. Böylelikle panelinizde tüm ziyaretçi istatistiklerini detaylıca görebilirsiniz.
 • Ücretsizdir ancak bazı reklamlar sayfanızda görünebilir. Reklamsız bir deneyim için Premium üyelik alabilirsiniz.
 • Aylık 10 TL’den başlayan fiyatlarla istediğiniz bir domain’e de bağlayabilirsiniz.

 

Weebly

Binlerce farklı tasarım ve şablonu barındıran Weebly, popüler tasarlama araçlarından bir diğeridir.

Weebly Özellikleri:

 • Sitenizi ve sayfanızı oluştururken yüzlerce farklı tema seçeceğinden birisini seçerek hemen kendinize göre düzenlemeye başlayabilirsiniz.
 • E-ticaret için yardımcı ürün sayfaları ve şablonları ekleyebilirsiniz.
 • İletişim formları, galeriler ve pek çok popüler özelliği saniyeler içerisinde ekleyebilirsiniz.
 • Temel üyelik ücretsizdir. Mağazanızdan yapacağınız satışlar için %3 komisyon ödersiniz. Ücretli plan 12-25 dolar seçenekleriyle gelir.

 

 

Webnode

Avrupa’da popüler bir biçimde kullanılan Webnode, barındırdığı eşsiz özelliklerle rakiplerine meydan okuyor.

Webnode Özellikleri:

 • Çoklu dil fonksiyonu ile harici bir eklenti ve yazılıma ihtiyaç duymaksızın istediğiniz dillerde de sayfalar oluşturabilirsiniz.
 • Ücretsiz üyelik pek çok özellik bakımından ne yazık ki geridir.

 

 

 

Diğer Web Site Tasarlama Araçları

 • WebFlow: Design, Build, Launch sloganıyla piyasa da yer edinen WebFlow, bilhassa işletmeler için vazgeçilmezdir. Dezavantajı, 500 ziyaretçiyle sınırlı sayfalar oluşturabilmesidir.
 • Site123: Diğer site tasarlama araçlarından farklı olarak 500 MB depolama alanı, Google Analytics entegrasyonu ve reklamsız bir deneyim yaşatır.
 • Mozello: Tek dezavantajı reklam gösterimi olsa da Mozello 500 MB alan sunar. Sürükle bırak metodu ve birbirinden farklı SEO özelliğini kullanabilirsiniz.

 

Web Site Kodlama

Elbette ki en iyi web site tasarlama yolu web site kodlamaktır. Çünkü kodlamayı bilen geliştirici, tüm hayal gücünü kullanarak özgürce çalışmalar yapabilir. Ancak burada zaman ve kodere ödenecek ücretin gideri düşünüldüğünde internet dünyasına adım atarken yapılabilecek en iyi şey, bu listeden bir ücretsiz web site tasarlama aracı seçmektir.

İlişkili Yazılar