Apple, Bütçe Dostu Ürünü İçin Tanıtım Tarihi Verdi. İşte Tüm Detaylar

Ortaya atılan yeni bilgilere göre Apple, 15 Eylül’deki etkinlikte bütçe dostu yeni akıllı saati Apple Watch SE’yi de kullanıcılarına sunmayı planlıyor. Yeni akıllı saat, ortaya atılan yeni açıklamalar doğrultusunda EKG özelliğini barındırmıyor olacak.

ABD merkezli dev teknoloji markalarından birisi olan ve teknoloji alanında oldukça büyük bir yere sahip olan Apple markası, geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu açıklamalarını oldukça meraklı bir şekilde beklemiştik. Geçen gün yapılan açıklamalar ile yeni etkinliğin tarihi net bir şekilde duyurulmuştu. Öte yandan yapılan bu duyuruya göre şirketin yeni cihazlarına şahit olacağımız bu etkinlik, 15 Eylül 2020 tarihinde canlı bir şekilde gerçekleştirilecek ve Apple markası, yeni cihazlarından birisi olan Apple Watch 6’yı bu etkinlikte tanıtacaktı.

Lakin Apple’ın tanıtacağı tek akıllı saat Apple Watch olmayacak diyebiliriz. Öte yandan yapılan açıklamalara göre Apple Watch 6’nın daha ucuz bir modeli olan Apple Watch SE bu etkinlikte tanıtılacak.

Teknoloji devi Apple’da birçok bilgiye sahip olan isimlerden birisi olan Jon Prosser’e göre Apple Watch SE, 40 mm ve 44 mm oranlarında iki farklı modelde olacak. İki standart boyutta olarak sunulması planlanan her iki modelde de GPS ve LTE olmak üzere iki farklı seçenek de sunulacak. Yani yapılan açıklamaya göre Apple markası Apple Watch SE modelinden toplamda dört farklı seçeneğe sahip cihazı piyasaya sürecek.

Prosser’e göre Apple Watch SE, Apple Watch 4’ün tasarımını andıran bir tasarıma sahip olacağını söyleyebiliriz. Lakin Apple Watch SE’nin daha ucuz olmasının da elbette ki bir nedeni var. Tanıtılması planlanan yeni akıllı saat, Apple’ın akıllı saatlerinde sevilen özelliklerden olan Always On Display ve EKG özelliklerine sahip olmaması nedenler arasında.

Son olarak Jon Prosser, Apple Watch SE’nin M9 çipine sahip olacağını dile getirerek, saat hakkında şu ana kadar sahip olabileceğimiz tüm bilgileri bize sundu diyebiliriz.

 

İlişkili Yazılar