Huawei Nova 8’in Görüntüleri ve Ekran Özellikleri Sızdırıldı

Huawei şirketinin önümüzdeki aylarda tanıtmayı planladığı yeni nesil Huawei Nova 8’e ait görüntüler ve bazı ekran özellikleri ortaya çıkmış durumda. Çin’in dev sosyal medya sitesi Weibo’da yapılan bir paylaşım neticesinde ortaya çıkan cihazın ekran üzerinde delikli bir tasarıma sahip olduğu ve bununla beraber ikili ön kamerayla geleceği belirtiliyor.

Son zamanlarda oldukça problemle karşı karşıya kalan, Çin’in dev teknoloji firması olan Huawei, ABD hükümetinin uyguladığı tüm yaptırımlara rağmen akıllı telefon pazarında hız kaybetmeden üretim sağlamaya devam ediyor. Öte yandan şirket, bu kapsamda önümüzdeki dönemde yeni nesil amiral gemisi Mate 40 ailesini ve bunun yanında diğer birçok akıllı telefon modelini tanıtacak demek mümkün.

Huawei markasının tanıtmayı planladığı akıllı telefon modellerinden birisi de Nova 8 olacak diyebiliriz. Huawei şirketi, gücünü Kirin 820 işlemciden alan nova 7 serisini tanıtmıştı. Şimdi ise bu serinin devamı niteliğinde olacak nova 8’in kanlı canlı görüntüleri Çin’in dev sosyal medya sitesi Weibo’da yayınlanmış durumda.

Weibo blog yazarı Changan Digital Jun’a göre ekran testleri başarıyla tamamlanan Huawei Nova 8, OLED ekran paneli ile gelecek. 120 Hz yenileme hızını destekleyen bu gelişmiş ekran bunların yanı sıra delik tasarımına sahip ikili ön kamera yer alıyor olacak. Ekranın sol üst köşesinde yerleştirilen bu kameraların çözünürlükleri veya fotoğrafçılık özellikleri henüz gizliliğini koruyor diyebiliriz.

Cihazın donanım özelliklerine değinmek gerekirse son sızıntılar, nova 8 serisinde farklı bir işlemci seti bizleri karşılayacak diyebiliriz. Kirin yonga setinin yerine MediaTek işlemcilerin tercih edildiğini söylemek mümkün. Tanıtılacak olan modellerden nova 8 SE: Dimensity 800, nova 8: Dimensity 800U, nova 8 Pro’nun ise Dimensity 1000+ çiplerini kullanacağı iddia edilmekte.

Huawei nova 8 serisine dair bilinenler bunlarla sınırlı diyebiliriz. Cihazlar hakkında daha birçok yeni bilginin doğacağını tahmin ediyor ve cihazların tanıtıldı haberimizle tekrar sizlerle olacağız.

 

 

İlişkili Yazılar