Google, Pixel 5’in Tanıtılacağı Etkinlik Tarihini Açıkladı

Google, Made by Google adlı resmi Twitter hesabı doğrultusunda yapmış olduğu paylaşımında yeni etkinliğinin tarihini duyurmuş durumda. Dev şirketin birçok yeni ürününü tanıtmayı planladığı etkinlik ise bu ay sonunda dijital olarak gerçekleştirilecek.

Teknoloji dünyasının en büyük firmalarından birisi olan Google markası, her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiği donanım etkinliğini bu sene Türkiye saatine göre 30 Eylül akşam saat 9 da gerçekleştirileceğini dile getirdi. Öte yandan bu etkinlik, halka açık ve canlı bir şekilde yayınlanacak.

Mashable’da yer alan haberlere göre teknoloji devi şirket, Eylül ayının sonuna doğru düzenleyeceği etkinlik sırasında yeni Pixel telefon modellerini, yeni nesil Chromecast’i ve akıllı hoparlörünü meraklılarıyla tanıştıracak.

Google markası geçtiğimiz ağustos ayında Pixel 4a 5G’yi ve Pixel 5’i piyasaya duyurmuş olsa da bu iki mükemmel cihaz hakkında bildiklerimiz bir hayli kısıtlı diyebiliriz. Lakin Pixel 4a 5G ile geçtiğimiz yıl tanıtılan ve piyasaya tanıtılan Pixel 4a ile arasındaki farkın yalnızca 5G bağlantısı olması tahmin ediliyor.

Tüm bunların yanı sıra Google firmasının tanıtacağı akıllı hoparlörünün de yeni Nest olma ihtimali bir haylı yüksek diyebiliriz. Şirketin çıkarmayı planladığı yeni akıllı hoparlörün net fotoğrafları ortaya atılınca Google markası da cihaza ait resmi görüntüleri çıkınca şirket kullanıcılarıyla paylaşmıştı. Google firması yeni Nest için görüntüleri yayınlamış olsa da bunun yanında teknik özellikleri halen açıklamış değil. Yeni Nest’ten en büyük beklenti ise; Google Home’a göre daha taşınılabilir ve pratik olması diyebiliriz.

Etkinlikte tanıtılması planlanan diğer bir ürün olan yeni Chromecast üzerine yapılan söylentiler mart ayına kadar uzanıyor diyebiliriz. Android TV’den güç alan Chromecast, önceki modellerinin terisne akıllı telefon ile kontrol edilemiyor ve bununla beraber fiziksel bir kumanda ile beraber geliyor. Chromecast hakkında en net bilgiler bunlar olmakla sınırlıyken gelecek günlerde etkinliğe dair bilgilerle görüşmek dileğiyle.

İlişkili Yazılar