Sony Xperia Serisine Bir Yenisi Daha Ekleniyor

Sony firmasının yeni akıllı telefonu olması planlanan Xperia 5 II’yı teknoloji dünyasına duyurdu. 6.1 inç büyüklüğünde devasa büyük bir ekrana sahip olan akıllı telefonun birçok özelliği açıklanmamış olsa da fiyatlarıyla tartışma konusu olacak. Sony’nin bu yeni akıllı telefonu aralık ayında piyasaya sürülecek.

Sony, düzenlediği bir etkinlik ile beraber akıllı telefon ürünü gamını bir hayli genişletti diyebiliriz. “Xperia 5 II” adı verilen bir telefonla karşımıza çıkan şirket, telefonun yüksek fiyatıyla daha çok gündeme gelecek diyebiliriz.

Sony’nin yeni akıllı telefonu, 6,1 inç büyüklüğünde bir panele sahip diyebiliriz. Ekran çözünürlüğü kısmında FHD+ OLED ekranla beraber gelen cihaz Gorilla Glass 5 korumasına da sahip. Öte yandan HDR desteğine ek olarak 240 Hz dokunma hassasiyetine sahip ekran bununla beraber 120 Hz oranında tazeleme hızına da sahip. Mühendisler, telefonun üzerine eklemiş oldukları bir çerçeveye yerleştirdikleri ön kamera ile tüketicilere, son dönemlerde alışılmışın dışında bir deneyim sağlıyor. Öte yandan bu kameranın kaç megapiksel olduğu şu an için bilinmemekte.

Üretici firma Sony tarafından yapılan açıklamalara göre şirketin yeni telefonu, 8 çekirdekli Snapdragon 965 işlemciden gücünü topluyor. Bugünün hangi RAM ve depolama alanıyla birleştirildiği şu an için yayınlanmasa da bunun yanı sıra tahminlere göre en az 6GB RAM ve 128 GB depolama alanı ile beraber bizlerle buluşacak. Android 10 işletim sistemiyle beraber gelecek olan akıllı telefon batarya konusunda bizlere oldukça büyük bir avantaj sunuyor. 4.000 mAh kapasiteli bir batarya ile gelecek olan telefon bu denli büyük bataryanın şarj olması noktasında hızlı şarj özelliğini içerisinde barındırıyor.

Xperia 5 II, dikey olarak yerleştirilmiş üçlü kamera kurulumuna sahip olarak karşımıza çıkıyor. Bu kamera kurulumuna baktığımızda 12 MP çözünürlüklü ana kamera, 12 MP ultra geniş açılı kamera ve bunun yanında 12MP çözünürlük sunan bir telefoto kamerasına yer veriliyor. Sony Xperia 5 II, 4K çözünürlükte tam 120 FPS video çekimleri yapabilmektedir.

Sony Xperia 5 II Teknik Özellikleri

  • Ekran: 6.1 inç FHD+, 120 Hz OLED
  • İşlemci: Qualcomm Snapdragon 865
  • RAM: Açıklanmadı
  • Depolama: Açıklanmadı
  • Ön Kamera: Açıklanmadı
  • Arka Kamera: 12 MP (f/1.7) + 12 MP (f/2.2) + 12 MP (f/2.4)
  • Batarya: 4,000 mAh
  • İşletim Sistemi: Android 10

Sony Xperia 5 II, 29 Eylül tarihi itibarıyla satın alınabilecek. Telefonun teslimatlarına 4 Aralık’ta başlanacağı açıklanırken Sony, 29 Kasım’a kadar bu akıllı telefonu satıl alan kullanıcılara tam 400 dolar değerinde hediyeler verileceğini dile getiriyor. Öte yandan telefonun 950 dolar olarak karşımıza çıkıyor.

İlişkili Yazılar