Google Pixel 5’in Render Görüntüleri Ortaya Çıktı

Google’ın bu ayın sonlarına doğru gerçekleştirmeyi planladığı etkinliğinde tanıtacağı yeni amiral gemisi akıllı telefonu Pixel 5’in render görüntüleri sızdırıldı. Bununla beraber render görüntülerinin yanında bir de ek bazı teknik özellikler de gün yüzüne çıkmış durumda.

Google firması kısa bir süre önce yeni bir amiral gemisi akıllı telefon duyuracağını açıklamıştı. Öte yandan amiral gemisi akıllı telefon olarak Pixel 5’i ve bir alt segmentte bulunan Pixel 4a 5G’yi tüketicilerle buluşturacak. Teknoloji devi, önceki yıllarda kullandığı Snapdragon işlemcilerini bu tanıtımda maalesef ki kullanmayacak.

Tanıtılmasına oldukça az bir süre kalan birçok telefonda olduğu gibi Pixel 5’in de hem teknik özellikleri hem de render görüntüleri sızdırıldı. Telefonun özelliklerine yavaştan giriş yapalım isterseniz.

İlk olarak işlemci konusunda 8 GB RAM ve 128 GB dahili depolama alanı ile beraber gelecek olan Snapdragon 765G kullanılacak. Öte yandan amiral gemisi akıllı telefon Pixel 5, 6 inçlik Full HD OLED bir ekrana sahip olarak tüketiciyle buluşurken bunun yanında 90 Hz ekran tazeleme hızını da bizlere sunuyor. Pixel 5’in delikli ekranında 8 MP’lik bir selfie kamerası bulunuyorken öte yandan yüz tanıma özelliği maalesef ki bulunmayacak.

Telefonun arka kısmına baktığımızda arka kısımda bir adet parmak izi sensörü ve 2 adet kamera bizleri karşılıyor. Bu kameraların özellikleri ise sırasıyla 12 MP’lik ana kamera, 16 MP’lik ultra geniş açılı arka kamera olarak tasarlanmış durumda.

Pixel 5’in batarya konusuna değinecek olursak telefon, 4.080 mAh batarya kapasitesine sahip. Öte yandan 18 W hızlı şarjı destekleyen Google Pixel 5 esasında, amiral gemisi akıllı telefonum olsun ve bütçe dostu olsun diyenlerin tam aradığı akıllı telefon modeli diyebiliriz. Bununla beraber Pixel 5 ve Pixel 4a 5G; 30 Eylül’de tanıtılacak.

 

İlişkili Yazılar