Vivo Firması, İlk Akıllı Saati Vivo Watch’u Tanıttı

Çin merkezli telefon üretici markalardan birisi olan Vivo, muazzam özelliklere sahip ilk akıllı saatini tanıttı. Vivo Watch, batarya süresiyle beraber ilgiyi de üzerine çekmiş durumda.

Çin merkezli akıllı telefon üreticisi marka Vivo, daha öncesinde yapmış olduğu paylaşımla beraber artık yalnızca bir akıllı telefon üreticisi olmadığını belirtmişti.

İşte yapılan o paylaşım bugün firmanın bir telefon üreticisinden ziyade bir teknolojik ürün üreticisi olduğunu vurguladı diyebiliriz. Tanıtılan Vivo Watch oldukça önemli özellikleri ile beraber akıllı saat piyasasında adından söz ettirmeyi başarıyor.

Vivo’nun piyasaya sunduğu Vivo Watch, standart bir akıllı saatin özelliklerini de barındırırken bunun yanında birçok eşsiz özelliği de kullanıcılarına sunuyor. Vivo Watch’ın güç yönetimi, sistem optimizasyonu bu akıllı saati başarılı bir akıllı saat statüsüne yükseltti diyebiliriz.

Kadın ve erkek kullanıcıların bileklerine göre ayarlanabilen vivo Watch, 46 mm ve 42 mm olarak iki farklı boyut ile karşımıza çıkıyor. 46 mm’lik vivo Watch 1,39 inçlik 454 x 454 çözünürlüğünde AMOLED ekrana sahip olarak piyasaya sunulurken diğer model olan 43 mm’lik model ise 1,19 inçlik 390 x 390 çözünürlüğünde AMOLED bir ekrana sahip olarak bizlerle buluşuyor.

Vivo markası tarafından yapılan açıklamalara göre vivo Watch’un çerçevesi, paslanmaz çelikten dört kat daha sert hassas seramik ile üretildi. Öte yandan saatin seramik bir yapıya sahip olması tüm etkenlerin yanında gövdenin çizilmesine ve aşınmasına karşı tam koruma ve tam dayanıklılık sağlıyor.

Vivo Watch, 6 farklı sensörü ile beraber kullanıcılarının durumunu sürekli olarak takip edebilecek. Vivo Watch’ın içerisindeki bu sensörler arasında en önemli sensörlerden birisi kandaki oksijen seviyesinin takibini yapabilen sensör diyebiliriz. Bunların yanı sıra kalp atış sensörünü de içerisinde barındıran bu akıllı saat, bununla beraber dört uydu konumlandırma sistemi ve bir barmetrik yükseklik sensörünü de kullanıcısına sunuyor.

Vivo Watch Fiyatı Ne Kadar Olacak?

Vivo Watch Çin’de 1.299 yuan (1.470 TL+ vergiler) fiyat etiketiyle 28 Eylül tarihinde raflarda yerini alacak. Öte yandan Vivo Watch’ın diğer ülkelerdeki raflardaki tarihine yönelik bir açıklama gelmezken bununla beraber fiyatına dair de bir bilgi maalesef ki bulunmuyor.

 

antivirüs programı satın al

İlişkili Yazılar