Apple’ın Çalışanları İçin Ürettiği Maskenin Tüm Detayları Ortaya Çıktı

Apple’ın personelleri adına hazırlamış olduğu yüz maskesi, Unbox Therapy adındaki Youtube kanalında ortaya çıktı. Öte yandan Oluşturulmuş olan bu video’da Apple markasının yüz maskesi kutusunda neler olduğunu ve üretiminde nelerden yararlanıldığını gözler önüne seriyor.

ABD merkezli dev teknoloji markalarından olan Apple, koronavirüs salgını sebebiyle önemli çalışmalarda bulundu. Öte yandan şirket, bir yandan ABD ve Avrupa’ya milyonlarca maske bağışı yaparken bunun yanında çalışanlarına da güvenliğini sağlayabilmek adına özel olarak kendi maskelerini üretti.

Apple şirketi tarafından üretilen maskelerin detaylarına bir de yakından göz atalım. Lakin öncesinde bu maskelerin piyasaya sürülmesi gibi bir planın olmadığını ve olmayacağını dile getirmekte fayda var. Apple, bu maskeleri sadece perakende satış merkezlerinden ve bunun yanında kurumsal binalardaki çalışanlarına sunacak. Yani kısaca bu maskelere erişmemiz ne yazık ki çok büyük ihtimalle imkansız olacak.

Apple firmasının çalışanlarına yönelik ürettiği yüz maskeleri, şirketin mühendislik ve endüstriyel tasarım birimi tarafından üretildi. Toplamda üç parça kaliteli kumaştan imal edilen bu maske, yaygın olarak kullanılan M95 maskeleri gibi sertifikaya sahip olmasa da, yapılan testler bu maskelerin ağızdan çıkan partiküllerin dışarı çıkmasını kesin olarak engelleyebiliyor. Maskeler her ne kadar sertifikaya sahip olmasa da amacına en iyi şekilde hizmet edebiliyor diyebiliriz.

Apple markası tarafından geliştirilmiş olan maskeler, bir kutu içerisinde verilmekle beraber bunun yanında kutu içerisinde 5 adet olacak şekilde dağıtılıyor. Dağıtımın yapıldığı kutu oldukça kaliteli bir malzemeden oluşturulurken bunun yanında yırtılması ve hava alması neredeyse imkansız. Öte yandan bu maskelerin bulunduğu kutuların içerisinde bir adet ayar yapılabilen aparat bulunuyor. Bu aparat sayesinde kolaylıkla kullanan kişinin kafasına en uygun şekilde ayarlanabiliyor. Ayrıca bu maskeleri kullanıcılar tam 5 kez yıkayabilmektedir.

 

microsoft project 2016 ürün anahtarı satın al

İlişkili Yazılar