Google Pixel 5’in Fiyatı Ortaya Çıktı!

Google’ın bu ay sonunda tanıtmayı planladığı yeni telefonu Pixel 5’in fiyatını yanlışlıkla sızdırdı. Google firmasının Japonya resmi Twitter hesabı ile yapmış olduğu bir paylaşımla beraber yanlışlıkla bu ayın sonunda tanıtılması planlanan telefonun fiyatını açıkladı.

Dünya devi Google’ın yeni akıllı telefonu olan Pixel 5’in fiyatı yanlış bir paylaşım sonucunda ortaya çıktı. Google’ın Japonya resmi Twitter hesabı, yapmış oldukları bir paylaşımla beraber Pixel ailesinin en son modelinin Japonya fiyatları kullanıcılar tarafına sunuldu.

Google’ın Japonya resmi Twitter hesabında yapılan paylaşıma göre Google’ın yeni telefonunun fiyatı 74 bin 800 Japon Yeni olarak belirlenmiş. Yani yaklaşık olarak 710 dolar fiyat etiketine denk geliyor. Snapdragon 765 işlemcisini kullanan bir cihazın bu fiyat etiketine sahip olması biraz fazla gibi görünüyor olsa da markalar, telefonlarını farklı diğer pazarlarda satışa sunarken direkt olarak bir kur çevirisi kullanmamaktadır.

Öte yandan iki pazar arasındaki bu fiyat farkını daha net bir şekilde görebilmemiz için Pixel 4a’nın fiyatlandırılmasına göz gezdirebiliriz. Phandroid’de bulunan haberlere göre Google’ın bu yıl tanıttığı Google Pixel 4a’nın, Japonya’da 406 dolar fiyata karşılık gelecek bir miktar ile satılması planlanırken ABD’de de bu fiyatın 50 dolar daha az fiyat etiketiyle satılacağı belirtiliyor. Pixel 4a’nın Türkiye’de satışa sunulmaması sebebiyle bu cihazın ve Pixel 5’in fiyatı hakkında bir tahminde bulunmamız pek mümkün değil.

Bunların yanı sıra Pixel 5’in fiyatı ile alakalı daha önce de çeşitli bilgiler açığa çıkmıştı. Öte yandan daha öncesinde Pixel 5’in 699 dolar fiyat etiketi ile satışa sunulacağı iddia edilmişti. Google firmasının Japonya resmi Twitter hesabından yanlışlıkla açıklanan fiyatını da tahminlere katacak olursak bu akıllı telefonun satış fiyatı ABD’de 649 dolar olabilir.

Google’ın 30 Eylül günü Pixel 5’i bir etkinlikle beraber tanıtacağını biliyoruz. Yapılan etkinlik ile beraber telefona ait birçok bilgiye de ulaşmış olacağız.

 

 

 

autocad lt ürün anahtarı satın al

İlişkili Yazılar