Whatsapp’a Sohbetleri Sonsuza Kadar Sessize Alma Özelliği Geldi!

Whatsapp’ta yıllardır bulunan sessize alma özelliği bulunuyor olsa da bunun daha gelişmişi olan sonsuza kadar sessize alma özelliği yayınlandı. Normalde 1 yıla kadar sessize alabildiğiniz konuşmaları ve görüşmeleri artık sonsuza kadar sessize alabileceksiniz.

Dünyanın en popüler mesajlaşma platformlarından birisi olan Whatsapp, bazı zamanlarda pek de istemediğimiz sohbetlerin içine girmek zorunda kalmış olabiliyoruz. Öte yandan bu durum için sohbeti sessize alma özelliğini kullandığımız oluyor. Ancak bu özelliğin süresi 1 yıla kadar uzatılabilmekteydi. Artık yeni eklenecek olan bu yeni özellik ile istemediğiniz sohbetleri sonsuza kadar sessize alabileceksiniz.

Whatsapp’ta daha öncesinde 8 saat, 1 hafta ve bunun yanında 1 yıla kadar konuşmayı sessize alma özelliği mevcuttu. Geliştiriciler ise 1 yıl olarak belirlenmiş en uzun sessize alma seçeneğini değiştirerek sonsuza kadar sessize alma olarak güncellediler. Hem bireysel sohbetlerinize hem de grup sohbetlerinde kullanabileceğiniz bu özellik sayesinde ilk olarak WABetaInfo tarafından ortaya atıldı.

Öte yandan eğer bir gruptan çeşitli sebeplerden dolayı ayrılamıyorsanız, genelde 1 yıla kadar sessize alma özelliğini kullanabilme imkanı sunulmaktaydı. Bu güncelleme ile 1 yıla kadar sessize almanın yerine sonsuza kadar sessize alma özelliği sunuldu. Öte yandan birçok kullanıcı 1 yıl gibi bir sürenin kısa bir süre olduğunu dile getirmekteydi. Bu durumda birçok kullanıcının canını sıkabilmekteydi.

Whatsapp’a yapılan bu en yeni güncelleme ile beraber artık özellik kullanılabiliyor. Ayrıca bu özelliğe sahip olmak için en son dürüme güncelleme yapmanıza dahi gerek yok. Uygulamanız son sürümde olsun veya olmasın tüm Whatsapp kullanıcıları bu özelliği birkaç gün içerisinde kullanabilecekler.

Gelen bu güncelleme ile beraber depolama yönetimini de Whatsapp’a dahil edildiği söylenmekte. Uygulamanın 2.20.201.10 sürümünde ve daha önceki sürümlerinde görülmeyen bu özelliğin ise gelecek günlerde uygulamaya dahil edileceği dile getirilmekte.

 

 

İlişkili Yazılar