Microsoft, 2020 Surface Pro X’i Duyurdu

Microsoft, özellikle de performans konusunda ciddi iyileştirmeler yapıldığı yeni model Surface Pro X’i piyasaya duyurdu. Microsoft, SQ2 işlemcisinden gücünü toplayan ve bu yeni ikisi bir arada bilgisayar modeli, tam 15 saate kadar kullanım süresini beraberinde getiriyor. Özellikle de bilgisayarda uzun süre çalışanların ilgisini oldukça fazla toplayacak gibi görünüyor.

ABD’nin dev teknoloji isimlerinden birisi olan Microsoft, geçtiğimiz sene büyük ses getiren ARM tabanlı Surface Pro X’in yeni sürümünü teknoloji dünyasına tanıttı. Öte yandan yalnızca performans iyileştirmesi içeren bu 2020 Surface Pro X, eskisine göre daha yüksek performansı kullanıcısına sunuyor.

Microsoft firmasının yapmış olduğu açıklamalara göre yenilenmiş olan Surface Pro X, Microsoft SQ2 işlemcisinden gücünü alıyor. Bunun yanında Surface Pro X’e özel tasarımlanmış olan bu işlemci ise verimliliği ile dikkatleri üzerine topluyor. Firmanın açıklamalarına göre 2020 model Surface Pro X, kullanıcılarına tam 15 saate kadar kesintisiz kullanım imkanı sunabilmekte. Ayrıca firmanın belirttiği bu süre çalışanlar için oldukça fazla avantaj sunabilir.

13 inç büyüklüğünde bir ekran paneline sahip olan cihaz, 2880x 1920 piksel çözünürlüğünde başarılı bir görsel deneyimi rahatlıkla sunabiliyor. Bunun yanında kullanıcılar, bu ikisi bir arada bilgisayarı 8 GB veya 16 GB kapasiteli RAM seçenekleri ile satın alabilecekler. Bir diğer nokta ise depolama alanı konusunda 512 GB’a kadar SSD’lerin rahatlıkla tercih edilebildiğini dile getiren firma bunun yanında, cihazın 2 adet USB Type-C, 1 adet Surface Connect portu ve bunlarla beraber 1 Nano Sım girişi, 1 adet Surface Keyboard portuna sahip olarak geliyor.

İçerisinde Windows 10 Home işletim sistemini barındıran cihaz hem ön kısımda hem de arka kısımda kameralara sahip. 5 Megapiksel çözünürlüğünde ön kamerasıyla 1080p çekimler sunabilen cihazın arka kısmındaki kamera ise 10 Megapiksel çözünürlük ile 4K çözünürlüklü çekimler yapabiliyor.

Surface Pro X, tüm özellikleri ile duyurulurken bunun yanında fiyat konusunda da merak konusu olmuştu. Peki Surface Pro X ne kadar?

  • 16 GB RAM ve 256 GB depolama 1.499 dolar (yaklaşık 11,600 TL + vergiler)
  • 16 GB RAM ve 512 GB depolama 1.799 dolar (yaklaşık 14,000 TL + vergiler)

kaspersky ürün anahtarı satın al

İlişkili Yazılar