Cyberpunk 2077’nin Haritası Paylaşıldı!

Cyberpunk 2077’nin kutulu kopyaları, Night City’nin haritasını ortaya çıkardı. Ortaya çıkan görüntülere bakıldığı zaman Cyberpunk 2077’nin geçeceği Night City, tam 6 tane büyük bölgenin bir araya gelmesinden oluşuyor. Bunun yanında bu devasa harita, oyunda kat edilebilecek yolların bir hayli fazla olacağını da sergiliyor.

CD Projeky RED’in uzunca bir süredir beklenen oyunu olan Cyberpunk 2077 ile ilgili yepyeni bir görüntü ortaya çıktı. Oyunun kutulu kopyalarının hazırlanmasıyla beraber Cyberpunk 2077’nin geçeceği şehir olarak bilinen Night City’nin tam 6 tane bölgeden bir araya geldiği öğrenildi. Öte yandan Resetera adı verilen forum üzerinden paylaşılmış olan görüntülere bakıldığında Night City’nin oldukça büyük olacağını söylemek mümkün duruyor.

Paylaşılmış olan görüntüyle beraber oyunun tüm haritasını görebiliyoruz. Öte yandan Night City’nin 6 farklı büyük bölgeden meydana geldiğini ve bu bölgelerin Watson, Westbrook, Santo Domingo, Pacifica, Heywood ve City Center olarak adlandırıldığını görebilmek mümkün. Cyberpunk 2077 oyuncularının ilk olarak başlayacakları bölge ise Watson olarak belirlenmiş durumda. Öte yandan bu bölge E3 2018 kapsamında ilk kez ortaya çıkmıştı.

Paylaşılmış olan haritaya baktığımızda Night City’nin devasa büyüklükte olduğunu söylemek mümkün. Bunun yanı sıra oyuncular bu devasa genişlikteki haritada etkileyici bir hikaye ile oyundan tam verim alacaklarını söylemek mümkün. Ayrıca haritanın görüntüsünün oyun içerisindeki alanlarla neredeyse %100 uyumlu diyebiliriz.

Tüm bunların yanında CD Projekt RED cephesinde oldukça önemli gelişmelerin devamının geldiğini söylemek gerek. Firma, geçtiğimiz süre içerisinde yapmış olduğu açıklama ile beraber Cyberpunk 2077’nin lansman gününe yetişebilmesi için geliştirici ekibin haftanın tam 6 günü çalışması gerektiğini dile getiriyor. Öte yandan eğer bu çalışma süresiyle dahi oyun tam tamına hazır olmazsa, oyunun kasım ayına erteleneceğini dile getirmek mümkün görünüyor.

 

 

 

İlişkili Yazılar