Fossil, En Yeni Akıllı Saatini Tanıttı

Amerika merkezli de saat markalarından birisi olan Fossil, 44 mm ve 42 mm olmak üzere toplamda 2 farklı kadran boyutlu Gen 5E akıllı saatlerini tüketiciye sundu. Öte yandan tanıtılan bu akıllı saatler, kadran boyutuyla ve benzer özellikle beraber önceki nesile benzer özellikleri içerisinde barındırıyor diyebiliriz.

Giyilebilir akıllı teknoloji ürünlere ve özellikle de akıllı saat endüstrisine büyük bir ilgi var. Bu ilgi her geçen süre bir hayli artmakta diyebiliriz. Bununla beraber Dünya markası Apple’ın, Apple Watch adını verdiği akıllı saatleri ise sektöre yön veriyor olsa da bunun yanında birçok farklı üretici marka da bulunuyor. Bunların yanında saat sektörünün en bilinen isimlerinden birisi de Fossil diyebiliriz.

Gen 5 adını verdiği akıllı saatleri ile karşımıza çıkan firma, Gen 5E adındaki yeni iki farklı modele sahip akıllı saatlerini piyasaya duyurdu. Bununla beraber Gen 5E serisini geçen yıl tanıtılan akıllı saatlerden ayıran en büyük özellik ise küçük kadran boyutları diyebiliriz. Bu konuda önceki nesilde sadece 44 mm’lik boyut sunan firma, yeni modellerinde 44 mm ve 42 mm olmak üzere toplamda iki farklı boyut seçeneğini kullanıcısına sunuyor.

Daha küçük kadran boyutu ile karşımıza çıkan Fossil akıllı saatlerinin 42 mm’lik Gen 5E modeli Gen 5 akıllı saatleri ile aynı özellikleri sunmakta. Kısaca özelliklerinden bahsedelim isterseniz.

Fossil Gen 5E akıllı saatleri, Snapdragon Wear 3100 platformundan gücünü almakta. Bununla beraber bu akıllı saatler 1GB’lık dahili bellekle desteklenmekte. Öte yandan WearOS işletim sistemini kullanan bu akıllı saatlerin en dikkat çekici özellikleri arasında, telefon aramalarını yanıtlamak ve reddetmek için yerleştirilmiş olan ufak bir hoparlör, suya dayanıklılık, yeniden dizayn edilmiş arayüz, NFC ve akıllı pil modu gibi özellikler yer alıyor. Fossil Gen 5E akıllı saat modellerinin fiyatlarına bakacak olursak iki farklı cihazda tam 249 dolar (1.932 TL) fiyat etiketine sahip.

 

 

İlişkili Yazılar