Giriş Seviye Akıllı Telefon Alcatel 1SE, Türkiye’de Satışa Sunuldu

Alcatel markasının en yeni giriş seviye akıllı telefon modeli olarak tasarlanmış olan Alcatel 1SE akıllı telefon, Türkiye pazarında bugün itibariyle satışa sunuldu. Beklentilerin aksine yüksek bir fiyat etiketiyle sunulan cihaz, tartışmaların ortak noktası oldu diyebiliriz.

Çin merkezli teknoloji devi TLC firmasının alt markalarından birisi olan Alcatel, 1SE adı verilen giriş seviye akıllı telefon ülkemizde satışa sunuldu. Giriş seviye bir cihaz olarak karşımıza çıkan cihaz, özellikle de yüksek fiyatı sebebiyle tartışma konusu oldu diyebiliriz.

Alcatel 1SE, 6,22 inç HD+ ekran paneline sahipken bununla beraber IPS LCD yapılı, ekran gövde oranı %87,7 ulaşan bir ekranla karşımıza çıkıyor. Bununla beraber cihazın ekranında bir çentikli tasarım olduğunu görebiliyoruz. 5MP çözünürlüğe sahip olan cihaz, 1080p 30 FPS videoların çekilmesine de imkan tanımakta. Öte yandan firma güvenlik konusunda ise cihaza bir adet parmak izi okuyucu sensör yerleştirmiş.

Alcatel 1SE, sekiz çekirdekli UNISOC SC9863A işlemciden gücünü alırken bunun yanında, 4GB RAM ve 64 GB depolama alanını da beraberinde sunuyor. Ayrıca cihaz, Android 10 işletim sistemi ile beraber 4.000 mAh kapasiteli bir bataryayı da beraberinde sunuyor. Alcatel’e göre cihazda bulunan batarya, 33 saate kadar müzik çalabilirken bunun yanında 8 saate kadar video oynatabiliyor. Ayrıca belirtmek gerekir ki cihazın hızlı şarj desteği ise bulunmamakta.

Cihazın arka kısmına baktığımızda ise üçlü kamera kurulumunu görebiliriz. Bu kamera kurulumu 13 MP ana kamera, 5 MP ultra geniş açı, 2 MP derinlik sensörünü bünyesinde barındırıyor. Cihazın bir diğer özellikleri arasında yapay zeka desteği sayesinde kamera kurulumu gece gündüz demeden her iki ortamda da iyi bir performans sunuyor. Kullanıcılar ön kamerayı kullanabildikleri gibi arka kamerayı kullanırken de 1080p 30 FPS video çekimlerini rahatlıkla yapabilecekler.

Cihazın fiyatına baktığımızda ise 2,699TL fiyat etiketine sahip. Bununla beraber cihazın gri ve yeşil renk seçenekleriyle çıkış yaptığını belirtelim.

Alcatel 1SE Teknik Özellikleri

  • Ekran: 6.22 inç, HD+ (720 x 1520 piksel), IPS LCD
  • İşlemci: UNISOC SC9863A
  • RAM: 4 GB
  • Depolama: 64 GB
  • Ön Kamera: 5 MP
  • Arka Kamera: 13 MP + 5 MP + 2 MP
  • Batarya: 4.000 mAh
  • İşletim Sistemi: Android 10

adobe satın al

İlişkili Yazılar